Dokedy budeme lacná pracovná sila a montážna hala automobiliek?
pravda2012 vyborne, aj clanok MD vyborne!
Slovensko vlastnilo banky, poistovne, energetiku(zlate nosnice), ktore nepotreboli zahranicne trhy. Toto vlastnictvo mohlo rovnako zdierat ludi na Slovensku ale profit by ostal doma. Rovnako nase polnohospodarstvo. Komu sme konkurovali? Mali sme spickovy vyskumny ustav zvaracsky, mnozstvo potravinarskych vyskumnych ustavov. Tie zlate nosnice mohli pomoct vede, vyskumu, skolstvu a stimulovat produkciu s vyssou pridanou hodnotou a domacich podnikatelov(najma strednu vrstvu).
Nemam nic proti cudziemu kapitalu, ktory sa chova v medziach kapitalistickej teorie, ktora nepripusta statnu pomoc sukromnemu kapitalu.Dotacie(napr. EU svojim farmarom), statna pomoc(odpustanie dani, stimuly) prznia trhovu ekonomiku ako zakladu kapitalizmu. Takto sme prisli o nase polnohospodarstvo(dotacie), takto sme prisli o zlate nosnice lebo cudzi kapital(auta, televizory at) neporebuje vdelanostnu ekonomiku ale otrokov na trhu prace.Vivat nasi politici!