Pracujem v zahranici, penzia by mala byt cca 3500 Eur. Plus uspory na privátnom dochodkovom fonde.
Pracujem v zahranici, penzia by mala byt cca 3500 Eur. Plus uspory na privátnom dochodkovom fonde.
Tie ceny su naozaj take. V uvahu vsak treba zobrat kde clovek "tankuje" najviac. Vacsinou je to doma v noci, platim 8.16c/kWh. Cize nasobne lacnejsie ako nabijacka niekde na dialnici. Ak parkrat do roka idete na dovolenku a musite nabit na ceste tak taketo ceny Vas urcite nezabiju. Ak ich platite denne, je to ine kafe....
Zo slecnou sa da iba suhlasit, naozaj uz chalani v tom veku 14-15 su silnejsi a rychlejsi. Problem je v tom, ze na zensky futbal sa prave preto velmi nedá pozerat, bola ma z toho oci. Rad si pozriem zeny v atletike, ale nie v boxe, futbale ci hokeji.
Stare name, "net celoveka, net problema...."
3 900 eur cisteho pre lekara je almuzna. Pre porovnanie, hned vela v Rakusku może ten isty lekar mat 10 000 (napriklad anesteziolog 14 000). Divim sa im, ze tam uz nie su vsetci. Nie som lekar, som matematik aj tak si v zahranici zarobim cca 9000.
Ako sa hovori, karma je s**a.
Mas auto na baterky? Asi nie, ak by si mal nepindas. Ja ano a som spokojny, nabijem doma v noci neuveritelne lacno. Ani to na ucte za elektrinu nezbadam. Vodik bol je a o inom, ten perspektivu nemal uz red 10-timi rokmi. Je ho tazko vyrobit a este tazsie skladovat a prepravit. Na rozdiel od elektriny napríklad.
Zda sa, ze ruSSi by chceli mat ine hlavne mesto ako Moskvu alebo Peterburgh. Lebo Britania vobec nema v Atlantiku jadrovu ponorku triedy Vanguard pripravenu na odvetu. Nesie "iba" 16 balistickych rakiet kazda z nich ma az 8 hlavic. Cize cca 120 jadrovych bomb ak to zaokruhlime. Mam pocit ze jej namornici by bolo motivovani ich vystrelit v pripade ze v Britanie nic nezostane ako navrhuju tito dvaja mudrci.
Uplne zbytocny clanok. Ak clovek nevie ako sa pocita dochodok tak z tohto sa to urcite nedozvie. Radsej poradte ludom ze existuje portal socialnej poistovne kde si mozu pozriet odhad dochodku aj pripadne obdobia kde im chyba poistenie. Bolo by to ovela uzitocnejsie.
Uz som pomyleny nie je to SRAT? Slovensky Rozhlas a Televizia?
Ruzinov - spoplatnenie parkovania u nas zafungovalo, konecne sa da zaparkovat. Predtym v pracovnych hodinach totalna katastrofa.
1.2 mil CZK je cca 48 tisic Eur. To nie je velmi vela... Na to, ze ide o sportovca ktory moze sport robit na vrcholovej úrovni par rokov. Cize tych dobrych rokov vela nie je.
A Tebe sa zdaju 3% vela? Inflacia na slovensku v 2023 bola 10.5%. Cize si "zarobil" -7.5%. Naozaj uprimne gratulujem, Tebe ani tie Ficove dlhopisy netreba, o peniaze uz prichadzas aj teraz...
Vdakabohu, svoj dochodkove uspory mam v Británii a nie na slovensku v sparoch tohto gaunera a zlodeja.
Ze by domaca zabijacka?
No byt Pelem a uchadzat sa o hlasy tohto chobota tak sa povraciam. Ale nic ine mu nezostava...
Precitaj si napriklad kanal Rybar na Telegrame co je tazky prorusky blog. Aj ten pripusta ze niektore zapadne zbrane sa na bojisku velmi osvecili. Konkretne menuje HIMARS, Storm Shadow, Patriot (napriek tym dristom co si o tom napisał), NLAW ci Javelin.
Pan Stano sa hra na odborníka na 401k. Nuz pred cca 20 rokmi som chvilu (4 roky) robil v US. Plat bol OK ale nie prehnane vela, bol som hned cerstvo po skole. Napriek tomu mam teraz na mojom 401k uz 6 miestnu sumu. Tak nech mi niekto nehovori, ze to nefuguje...
100K za sezonu nie su pre kanadanov velke peniaze. V NHL minimalny plat je 750K, na farme je to 70K. Cize je to tak akurat. Iba na nase pomery je to vela. Pre porovnanie, v UK zaraba univezitny profesor 80-100K, u nas 40K. Je to nas problem ze zarobime malo.
Mame rados,t samozrejme. Treba dodat, ze budova tie drony statocne zlikvidovala tak ze sa s nimi celne zrazila a tak zabranila vacsim skodam. Ako hovoria americania "Good work!"
Odporúčame