Aký problém má Západ nakúpiť urán inde?
Jáááj, či inde by za to museli aj platiť?
Podobne sa správali USAci v Iráne, keď ťažili ropu a plyn a Irán z toho nemal nič, potom sa Iránci nasr**, na čelo štátu sa dostal politik ktorý zoštátnil USAcke ropné a plynové polia a USAci tam urobili prevrat a dosadili si Páhlavího, ktorý sa s USAkmi "bratsky", podelil, oni si mohli nechať polovicu toho čo vyťažia a jeho budú chrániť na čele štátu. Pri tom to bol tyran a odstránil každú konkurenciu, až pokiaľ ho Iránci nezvrhli a nevyhnali odtiaľ USAkov.


