Neuveriteľné, ako dokážete prekrúcať .....
Keby nebolo z vôle cudzích mocností vzniklo Československo v roku pána 1918, tak mohlo byť územie dnešného Slovenska rozdelené medzi Poľsko a Maďarsko.
I.ČSR nebola ideálnou krajinou pre Slovákov a tou nie je ani po roku 1989. Veď vám táto krajina už dávno nepatrí!
Na Slovensku nebola takmer žiadna inteligencia, slovenská stredná vrstva tu neexistovala, tá čo tu bola, bola nemecká, ktorá sem prišla na pozvanie ešte za R-U. Prevažne sústredená v oblastiach, kde bolo nejaké nerastné bohatstvo.
Čechy boli najpriemyselnejšou krajinou Európy už za čias R-U.
Slovensko bolo zaostalou agrárnou krajinou,kde takmer 70% obyvateľstva pracovalo v poľnohospodárstve (cez 61% poddaných a 5% tvorili gazdovia a statkári), ľudia sa malorolničením nedokázali uživiť, bola tu nepredstaviteľná bieda, čo skonštatovali i pracovníci ČK .... ľudia žili s hoviadkami vedno v maštali ....
Slovensko sa na národnom dôchodku ČSR podielalo slabými 5%!

