cudzinec, tak to teda pŕŕŕ ....my, ako slabí a chudobnejší sme kľudne kedysi mohli silnému a bohatému susedovi oš.ťávať ploty, ale nerobili sme to. Pretože sme mali morálne zábrany chovať sa k susedovi tak, ako by sme nechceli, aby sa on choval k nám.
Ale on nás v 89 zvysoka osíkal .... a to len kvôli tej časti našej "elity", ktorej boli majetky a postavenie prednejšie. A osíkavať nás bude dovtedy, dokiaľ mu to dovolíme.
A pokiaľ narážate na rozširovanie Nord Streamu cez Baltik, tak to môžme poďakovať zase našej nenažratej elite, ktorá si myslela, že z Eustreamu vytlčie viac, ako keby sa bolo Slovensko pripojilo na Jamal, ako to naplánovali Rusi.


