seat, ruský Gazprom z väčšej časti ovláda nemecký trh s plynom pre domácnosti. Veď som o zmluvách medzi Gazpromom a BASF písala, to je už minimálne rok až dva staré. Predsa nebude ohrozovať svojich zákazníkov priamo v Nemecku ....
seat, ruský Gazprom z väčšej časti ovláda nemecký trh s plynom pre domácnosti. Veď som o zmluvách medzi Gazpromom a BASF písala, to je už minimálne rok až dva staré. Predsa nebude ohrozovať svojich zákazníkov priamo v Nemecku ....
Takže, nech tí buriči stiahnu chvosty, lebo pri budovaní Jamalu, ktorý vychádza z Ruska cez Bielorusko, Poľsko do Nemecka, Gazprom naplánoval odbočku i na Slovensko, tá vec je stará už niekoľko rokov. Slovensko muselo vedieť, že staré cesty cez Ukrajinu, ktorá neobnovuje, neudržiava stávajúce potrubie a naviac sabotuje i vykráda sa trasa musí zmeniť.
Južná trasa South Stream zrušili Bulhari, síce pod nátlakom, ale sú to iba slúžiaci, ktorí nemyslia na potreby vlastného obyvateľstva, iba na svoje a svojich pánov. Tfuj!
Zrazu aká ohľaduplnosť zameraná na ukrajinské potreby a kedy Kyjev myslel našu energetickú bezpečnosť? Keď nám kradol plyn? Už sa zabudlo na plynové krízy, veď od osamostatnenia Ukrajiny, boli s prívodom plynu len problémy, ktoré spôsobovali Ukrajinci, ktorí nám plyn kradli a predávali druhej strane.
Nemci sa nikdy neradili a nikdy neodobrovali svoje konanie, ktoré je prospešné pre Nemecko, tak čo zrazu také rozpaky? Však ste len nemeckou kolóniou, vážení buriči!
Ach, bože, keď takýto spravujú túto krajinu, nemožno sa čudovať, že sme len kolóniou, krajinou bez perspektívy, ktorú akurát tak obsadia novými osadníkmi.
Radšej keby nekecal, lepšie by urobil .....C.Malmstömová sa vyjadrila, že ju názor občanov krajín EÚ nezaujíma, oni ju vraj nevolili a TTIP prijatá bude i napriek masívnemu odporu reálne zmýšľajúcich ľudí. Zbytočne preštustrované peniaze na debatu o ničom s "odborníkmi" vopred vybranými.
Ja budem rada hlupáčkou z lásky a takými silnými emóciami ako je nenávisť zmietaná nie som. I keď veľakrát cítim zlosť, ale to pramení z bezmocnosti, nedokážem ovplyvniť veci, ktoré sú mimo môj dosah, takže aj tú zlosť krotím.
Inak neviem, o akej kauze to píšete, vyjadrovať sa nebudem.
Arwen +++ ja som skromný človek, tak to nepreháňajte!
Už sme tým prešli, každý trocha citlivejší sa dal namotať a preto som písala, netreba reagovať, osoby a obsadenie poznáme, aj keď je to ťažké, treba to prejsť mlčaním, treba sa povzniesť.
Bohužiaľ, žijeme veľmi temnú dobu, možno bude i horšie, ale treba veriť, že proti zlu sa dá brániť a dá sa i poraziť. Netreba nič preháňať ani tú charitu .... prešla som tým a môžem povedať, že zápory prevýšili klady, možno pomôcť dvom-trom, ale v rade ich čaká ešte ďaľších tísíc, keď sa neprerobí celá spoločnosť, nedá sa pomôcť všetkým, čo to potrebujú a nakoniec človeku zostane iba horkosť a spomienky na tých, čo láskavosť využili a zneužili a rozčarovanie, občas i výčitky zo zlyhania.
Užite si pokojný víkend i s celou rodinkou, zabudnite na starosti iných i celého sveta.
Pán Burkert, nesúhlasím úplne s Vaším vyjadrením, o výbere/nevýbere. Oni sú cielene tak vychovávaní a keďže sú zväčša negramotní, jazyku Koránu nerozumejú, väčšinou sa dorozumievajú svojími nárečiami, ktoré nemajú nič s jazykom arabským, ktorým je Korán písaný, nevedia si Korán ani len prečítať, čiže im ho podávajú sprostredkovane a ako sa komu páči a ako vyhovuje. Ich spoločnosť tvorí kmeň a či rodina, v Sýrii to boli rodinné klany, ale v Líbyi kmeňové a tí majú svoju hlavu, ktorá všetko vie, všetkému rozumie .....
necas a rozmýšľal si prečo sa presúvajú do Európy? Snáď si nemyslíš, že nejaký zaostalý (podľa nem.migr.úradu viac ako 30% prišelcov sú analfabeti) niekedy počuli a vôbec si vedia predstaviť, kde taká Európa a či Nemecko, Švédsko leží?
Niekto ich musí viesť, niekto im udal smer a neboli to len ich kazatelia, ale ja si dovolím tvrdiť, že mimovládkari, ktorí sa pohybujú medzi nimi najmä v utečeneckých táboroch, toto je veľmi precízne naplánované, ako povedal jeden farárko, pôsobiaci medzi Kurdami, rozhadzovali tam letáky, kde sľubovali bežencom do Európe, že získajú nové auto, nový dom a vreckové 1.000 bez toho, aby museli pracovať, snáď si myslíš, že to organizovali tamojší? Tak si spomeň na prvé reakcie a hladovky, oni chceli 1.000 na ruku ....lebo im to niekto sľúbil a ten niekto za veľkou smradľavou barinou smiechom váľa, ako Európa kolabuje, pretože profitovať na tom bude ako zázračný anjel spasiteľ a to nehovoriac o vytvorení novej rasy na našom kontinente.
Nestotožňujem sa s výrokmi Tomia Okamuru, nenávisť plodí len nenávisť.
Ako povedal Benedikt XVI. Sýria je vzor spolužitia kresťanov a islámistov, prečo práve Sýria? Lebo v Sýrii Assadovci kládli dôraz na vzdelanosť, ľudia vzdelaní a rozhľadení len veľmi ťažko podliehajú rôznym tmárskym učeniam.
A Islám je viac než náboženstvo, je to násilná ideológia, nekompatibilná s naším videním sveta, s naším spôsobom žitia, je to návrat do dôb temna, ktoré má Európa už dávno za sebou, ale niekomu to vyhovuje, aby sa Európa opäť pohrúžila do anarchie, chaosu, lepšie sa ovláda, lepšie sa presadzujú zákony a nariadenia, ako zotročiť ľudí, presne tak, ako sú moslimovia držaní v nevedomosti a zotročilej ideológii, väčšina z nich je negramotných.
Nemožno ich nenávidieť, sú tak vedení, veď právo šáría je súbor pravidiel a príkazov "pravého moslima", ktoré zasahujú do každodenného života, vrátane intímneho a džihád, boj proti nevercom, pocit nadradenosti na potlačenie pocitu menejcennosti.
Gabo, najskôr vďaka za želanie k Mikulášu, dovoľte, aby som i ja Vám zaželala bohatého Mikuláša a nielen na vecné statky.
Aby sme to nejak pochopili, čo všetko obnáša a bude obnášať tá utečenecká kríza, treba si uvedomiť, prečo vznikla. Ona nevznikla len tak, pre nič, za nič. Vznikla, lebo to niekto tak naplánoval, aby si upevnil a či zachoval svetovládu.
Tak si zacitujeme z prejavu Georga Friedmana, analytika Pentagonu blízkeho k washing. chyži .....Amerika nepotrebuje dobývať a okupovať krajiny, ale kontrolovať ich vlády, financie a zbrojenie a ak bude treba rozoštvať ich medzi sebou ......
Amerika je ako brečtan, veľmi jedovatý brečtan, je to parazit a využíva na to všetky dostupné prostriedky, Fed, MMF, SB, celý Wall Street pracuje iba na Ameriku, teda pre jej určitú časť.
NATO je iba nástroj vyžierajúci štáty a slúži amer.vojensko-priemyselnému komplexu a farmapriemyslu. Európa kolabuje, chudobnie nárastom bežencov a pozadlžované štáty budú ľahkou korisťou investorov z USA.
Ťažko reagovať, nejak ste to posplietali a poprepletali. Vedzte, že plánovanie je základ aj globalisti pracujú na základe plánov .... v prvom rade treba mať pod kontrolou to, čo z kapitalizmu robí kapitalizmus a to peniaze ..... preto dnes vyhrávajú tí, čo kapitál vlastnia a určujú smer.
Ako počítam, tak počítam, ale sa nám tá beženecká vlna pekne predražuje ....13 mil + 21 mil (verím, že v tejto sume sú zahrnuté už príspevky mimovládkam, ošatenie, strava, ubytovnie tých, čo už sú tu a čo ešte len prídu ....), potom bude treba nakupovať migračné/beženecké dlhopisy, zvýši sa daň o solidárnu prirážku a čo ešte?
Ešte navyšovnie odvodov do NATO .....máme sa na čo tešiť, veľmi drahá záležitosť, ale však poniektorí na tom budú fantasticky profitovať! A počet bežencov v Turecku opäť vzrástol, takže budú i výdavky rásť .....lenže tie peniaze do Turecka mali ísť na to, aby si Turecko podržalo príchodzích a nie ich masívne exportovalo smerom EÚ.
Len mňa tak napadlo, pochybujem, žeby Sýrčania, ktorí sú v hlbokom rozpore s Tureckom, utekali práve do Turecka. Ale možné je všetko a v prípade Turecka obzvlášť ....
Tasha a čo je to extrémizmus? Wiki píše, že niečo neštandardné, neštandardné správnie a kto vie určiť, čo je štandardné ....kto má právo určovať a rozlišovať?
Nenávisť, to je emócia, zväčša chvíľkový pocit, ktorý pomienie, to s extrémizmom nič spoločné nemá. Človek z nenávisti však môže konať tak, že sa to vymyká bežnému chápaniu, ako Adko H v prípade jeho chorej predstavy o čistej rase. Ako by si nazvala všetkých tých nacistických a fašistických pohlavárov?
nia.danilova +++ aj keď začala homoagenda tiež sa hrali so slovíčkami, dnes frčí xenofóbia a extrémizmus .... xenofóbiu akosi už vypúšťajú.
Ako môžu niekoho, kto sa v tejto krajine narodil, má k nej vzťah ako ku svojmu rodisku, ako k matkinmu lonu, prevzal krajinu a chce ju odovzdať svojim nasledovníkom, nechce byť sluhom v krajine, ktorú prevzal od svojich predkov, budoval ju a dáva to na vedomie, ako môžu takého človeka nazvať extrémistom?
Veď tak možno nazvať ich, veď extrémizmus je niečo neštandartné. Nezáleží im na krajine, za ktorú ich predkovia prelievali krv ....
Ak bude treba krajinu chrániť, tak ju budem, sú tu hroby mojich predkov, tu prelievali krv, tu budovali, tu žili a snažili sa, aby som i ja tu mohla v kľude žiť. Ja v prachu kolenačkovať nebudem.
Túto krajinu budem brániť, nech mňa tie duchom chudobné živly nazývajú ako chcú. Sú to buď pomýlené, možno i psychicky narušené osoby, alebo iba zapredané, čo je ešte hrošie, keď svoju rodinu vedome zapredávajú.
Ahoj, už som mala obavu, že si to vzdala. Nepúšťaj sa do konfrontácie s tými tekvicami, je to zbytočné, nikam to nevedie. To je ako s klebetou, zopár dní sa ňou žije a o týždeň už frčí iná .....
univerzum +++ tak sme dvaja a to je viac, ako jeden ....
cisielko ... teátro Západu pre plebs, ako vždy, najskôr si bol ten fr.prismŕdač po noty v bielej búde a hovorilo sa o niečom inom. Frantík je zrejme iba poslíčkom, bolo by zaujímavé, aké vydieranie si zase prichystali .....
HAC +++ viete, že som náchylná tomu aj uveriť, po tom všetkom, čo tie sviňuchy už vykonali, by som ani prekvapená nebola. Idem si ten link spustiť, dík!
buncol, vďaka za vysvetlenie, ale stačí, že tam bude, nie je dôležité, akú činnosť vykonávať bude .... pretože to je zrejme iba začiatok, nezostane iba pri týchto strojoch, tam pôjdu iste i lode a iné typy lietadiel atď ....
velmi ..... a to si už počul, že Hitler pri konci vojny preklínal, že sa spojil s neschopným Mussolinim, namiesto, aby sa spojil s moslimami, vraj tí by boli dokázali Rusov poraziť? Niekde som to čítala, ale nevenovala som tomu pozornosť, lebo to písal jeden z vyvoleného národa. Že tá vítačka Merkelová vlastne pokračuje v tom, čo mal v úmysle sám Adko H. Moslimov využiť na víťazné voj.ťaženie.
Odporúčame