Iba počas vlády SaS Sulík-Mihál .... inak povinný nebol.
Iba počas vlády SaS Sulík-Mihál .... inak povinný nebol.
To nie je zopár ľudí, to boli celé skupiny, ktoré si užívali štátom platené výlety do krajín J.Ameriky a skúmali a skúmali ....
Nesprávny titul - nesprávny nadpis článku ..... na II. pilieri zarobili najmä jej správcovia a o to šlo ....škoda si drať klávesnicu a nechávať sa oslintávať kadejakými hybridmi ....
J-man, ja tu brázdim pod svojim nickom už niekoľko rokov, nemením nicky .....writer tu písal aj pod inými nickami a takých veľanickových je tu viac než dosť, tak si to nechaj, nemáš, čím by si do mňa zabŕdol?
Writer, tak ja som oslovovaná ako súdružka nebola a ani som si na to nepotrpela, keď som došla do praxe už sa to tu rúcalo, takže som bola perestrojková a viem porovnať, čo dokázali tí podľa teba starí, vypĺzli komanči, mnohí museli byť a tí ich nastupujúci, novodobí ....des a hrôza, ako potápali fabriky, však dnes už viem, prečo tomu tak bolo.
Pili sme whisky, chceli ste sa vymedziť, že vy ste niečo viac ..... dali sme im nejaké peniaze, nech ich utratia .....oni si tie peniaze odpracovali, oni pre vás niečo vytvorili, možno i tú whisky a kubánsku cigaru vám zaplatili.
Áno, ten váš príbeh poznám, už ste to tu vypisovali x krát. O rezidum môžme hovoriť vo vašom prípade, ja ešte taká stará a hrdzavá nie som. Tak si láskavo odpustite svoje povýšenecké maniere, takže vaša firma neprežila, no, pozrimeže!
Krucifagot, Musiker, čo to brblete za nezmysly?
Tie báchorky, ako x neschopných, fluktuantov, záhaľkárov, pijanov ste museli udržiavať ..... koľko máte dnes rôznych záhaľkárov, pijanov, čo neprodukujú vôbec nič, ešte broja proti krajine, potápajú ju a sú iba príťaž, zavadzajú ....a tí sú platení oveľa lepšie, ako tí vtedajší neschopní a o fluktuácia môžme hovoriť dnes, vtedy to bol problém, vážený/á.
Nič neprikrášľujem, ja iba konštatujem holú skutočnosť. Ľudia bojovali, boli zabíjaní, aby si vydobyli 8 hodinovú pracovnú dobu, aby mali víkendy na psychickú očistu a získavanie nových vedomostí, upevňovanie rodinných vzťahov, na deti i starých rodičov.
Dnes musia otročiť v nepretržiťých prevádzkach a 12 hodinových zmenách, tak kam dospeli? Ste zrejme už dôchodca a môžte byť rád/a, že vôbec nejaký dostávate, lebo tí dnešní 40 - žiadny dôchodok dostávať nebudú!
Naviac sme neustále ohrozovaní, žijeme v napätí a strachu, čo bude a to na zdravotnom a psychickom stave nikomu nepridáva.
Musiker, neviete to napísať tak, aby sa dalo odpovedať v jednom slede?
Už Masaryk razil tézu, že 70% majetku má byť v správe (pod kontrolou) štátu a zvyšok v súkromných rukách, žiaľ, po 48 sa to začalo všetko znárodňovať a po 89 zase opak ...
Je mi vás ľúto, táto krajina je dnes oddindustrializovaná, potravinovo nesebestačná. Je odkázaná na zahraničné investície, ktoré sem prišli iba vycicať, čo vycicať sa dá, sú to iba rentiéry .....tí sem neprišli pomáhať nejakému Slovensku a jeho ľuďom, prišli sem iba zarobiť, čo najrýchlejšie a čo možno za najnižších investícií.
Bože, čo to splietate, východ skvelý socializmus, nehľadajte niečo, čo som vôbec nepísala, západ zlý kapitalizmus .....Západ je militarista, svoju životnú úroveň si drži len vďaka vykrádaniu a podrobovaniu si slabších, ale v mnohých smeroch bohatších (prírodné bohatstvo) a prepáčte, je mi úplne fuk o vašej slobode , dnes i môžte napísať a povedať, čo len chcete a je vám to houby platné, tak o akej slobode to píšete?
Musiker a kvôli čomu oslovujete mňa, ja som písala o nejakom skvelom režime alebo o tom, že všetci sa mali dobre?
Žiadna spoločnosť nikdy nebola a nikdy nebude taká, aby všetci boli spokojní, pretože tú spoločnosť tvoria a riadia ľudia a tí sú omylní .....
A akú príčinu mám hľadať? Čoho príčinu?
Vymenujte tie znárodnené fabriky? A nezabudnite pozrieť ich hospodárenie.....Pokiaľ viem, tak komunisti museli z väčšej časti tie znárodnené fabriky vyplácať a to najmä cudzím majiteľom, koľkože bolo domácich majiteľov tých zlievarní, strojárni, textiliek? A vyplácali to z toho, čo vytvorili všetci ľudia.
Tie fabriky si vlastne ľudia kúpili!
Čo splietate Baťu, áno pán Tomáš to bol pán podnikateľ, ale nasledovateľ tie fabriky viedol od desati k peti ...
Kolaboranti dostali, čo si zaslúžili, bohužiaľ, ľudská nenávisť je taká veľká, že si mnohí vybavovali svoje účty a tak trpeli i nevinní, len preto, že jeden mal možnosť potopiť toho druhého a pokiaľ ešte na tom získal jeho majetok ako bonus
vlások +++....mali sme také neformálne posedenie u mňa v kancli a popíjali sme whisky a mudrovali a o čom mudrovali? Tie jeho príspevky o mudrovaní veľa nehovoria. Skôr o primítivnosti ....
Pacienti, čo plačú za komunistickým režimom ..... v tom prieskume sa hovorilo, že viac ako 50% občanov SR sa vyjadrilo, že krajina ide zlým smerom, iba okolo 36% súhlasilo s tým, akým smerom Slovensko ide a 11% nevedelo porovnať, lebo sa narodili až po .....(nepamätám si presne čísla, čítala som to už dávnejšie)
Takže podľa neho viac, ako 50% oslovených Slovákov sú pacienti, lebo sa im prelomil ľad pod komunistickou nohou, nech sa dá vypchať s takými jeho rečami, bridia sa mi takýto mudrlanti, čo sa nedokážu vcítiť do pocitov toho plebsu, ako tí, čo si hovoria, že elita nazvývajúpracujúcich a asi patrí medzi tie elity, podľa jeho vyjadrení, ale ryžovať na tom plebse a vycuciavať ten plebs dokážu perfektne.
Povýšenecký mameluch, nech hodí názov jeho firmy a dozvie sa viac .....
Writer, musíte byť nesmierne vyťažený podnikateľ, keď máte čas bráziť diskusie ..... nepochopili ste však to základné, tí ľudia, čo spomínajú na to, čo tu bolo pred 89 zväčša neboli žiadni kariérni poskokovia.
Boli to bežní občania, ktorí mali istotu práce a tým i istotu bývania, jedla a ošatenia. Mali istotu, že neskončia bezvládní a chorí niekde na ulici.
Pretože nie každý má možnosť byť úspešným podnikateľom, nie každý má šancu byť mimovládkarom so zabezpečeným príjmom, ani štátnym úradníkom a či politikom.
Sú tisíce ľudí, čo za svoju prácu nedostanú ani len plácu, to nehovoriac,že väčšina pracuje za mizerný plat, ktorý im nestačí ani na pokrytie tých najzákladnejších potrieb.
Na vašom mieste by som si radšej zahryzla do jazyka a nevypisovala takéto hlúposti, neboli ste tu, keď títo ľudia pracovali pre túto krajinu, neboli ste tu, keď títo ľudia zveľaďovali túto krajinu, prišli ste si k hotovému, iba ste sa prišli nabaliť na tom, čo patrilo z časti aj im.
Deň dôstojnosti a slobody, len nech si zaskáču, aspoň im bude teplo ..... ľudia sú nepoučiteľní, sami seba ohrozujú a v Kyjeve to predviedli v plnej paráde, snáď im to niekedy dôjde.
Arwen, ja sa nebojím nejakého teroristu, dúfam, že nepoužije voľajaký hrdzavý kvér, pokiaľ by mňa chcel odkrágľovať, ešte by som mohla dostať tetanus, ale pravú damascénsku oceľ, keď už nech je to aj s parádou, som prieberčivá..... o deti sa budem báť vždy i bez hrozby nejakých teroristov, je to prirodzené, som matka.
Bojím sa toho, čo bude nasledovať, tí teroristi boli len najatí nepodarení herci, prešla som si celú tú situáciu, ako bola zachytená a zverejnená, nie som vojačka, ale boli to úbohí amatéri, skôr vystrašení, takže iby plnili niekoho príkaz, to žiadni teroristi neboli, oni neprešli ani riadnym výcvikom. Ten príkaz zo Sýrie od IS nedostali, to bolo zinscenované tu a scénar nepísali moslimovia, použili ich. A zase použijú iných až dokiaľ nás nepozatvárajú do klietok.
laskar ++++ asi tak!
P.S.: zase úradoval škriatok, príspevky sú fuč!
Ako ste to pekne tú nepeknú realitu zveršovali, žiaľ, to nie je pocit, to je skutočnosť .... o suverenitu sme prišli, ani Rus nás o ňu nedokázal obrať, to však dokázali domáci zradcovia v 89.
Nechcem sa opakovať, už som to písala ....ruská štátna banka VTB i Sberbank preniesli svoje aktivity do Ázie.....
Odliv ruského kapitálu z Británie podľa The Times len ku koncu 03/2015 bol v objeme 356 mld a pokačoval, len za samotný marec zaznamenali odliv 24 mld a ten kapitál sa vrátil do Ruska.
Za I.Q 2015 mala Moskovská burza najlepšie výsledky, pritom po ataku na rbl koncom roku 2014 sa prepadla o 16%.
71% ruských firiem navyšovalo tržby, naproti tomu západné firmy podnikajúce s tými istými produktami zaznamenali výrazné poklesy (napr. Severstaľ, tam bolo najvýraznejšie navýšenie).
Najnovšie zbrojárske firmy prešli na trojzmennú prevádzku, objednávky sa hrnú .....ale Rusko sa borí s vysokou infláciou i vysokými úrokovými sadzbami, čo má nepriaznivý vplyv na stredných a malých podnikateľov, takže štát podporil priamymi dotáciami najmä poľno-potravinárske podnikanie.
Nuž, chlapci ako popapuli, môžte mňa opäť osočovať, nech sa páči!
Břídile, nemám priateľov ani na východnom Slovensku, predstav si, že mám hŕbu priateľov v Nemecku, Francúzsku, Belgicku i Švajčiarsku .... a nových nehľadám ..............Daj si pohov!
pupuš, zadĺženie EÚ je 91,9% ...... ak mi dáš pokoj, dám i ja tebe. Ja sama od seba na teba nereagujem. Ja som pacifistka a neútočím prvá ....
Odporúčame