Pupuššško, viem, že si ťažko pracujúci vedec, ako hosťujúci vedec pohybuješ sa v kruhu vzdelanostnom a tak ja ako nevzdelaná len ťažko dokážem reagovať na tie tvoje ......
EÚ je 28 európskych krajín, ale EÚ je názov, nie je to výrobná jednotka, nič nevyrába, nič neprodukuje, poskytuje iba služby a dotujú ju všetky krajiny, chválil si sa, že máš syna ekonóma, tak sa opýtaj, čo je to výrobná a čo nevýrobná sféra, čo sú to rozpočtové organizácie, ako sa tvorí zisk/strata, ako št.rozpočet atď ....aby si mal prehľad.
EÚ tvorí rozpočet a to schodkový 2,40% a zadĺženosť EÚ je 91,90% ..... ako je to možné? Z čoho platí tú babylonskú vežu, z čoho platí energie, platy, rôzne schôdze, semináre a tisíce príživníkov, čo sa potulujú chodbami tej veže?
Skladajú sa na to všetky krajiny, ktoré Brusel zastrešuje a z čoho teda vypláca tie eurofondy? Akože príspevky jednotlivým krajinám? Z pôžičiek a ty ako hrdý euroobčan chystaj sa splácať i tie!
Neobťažuje, radšej čítaj a rozmýšľaj!


