necas, nekecaj! O akých komunistoch to vypisuješ? O prezliekačoch kabátov, ktorí kolaborujú s každým režimom? Tí skutoční, presvedčení komunisti boli fušeri, mali ich vychlomaždiť do 7 kolena, ako my musíme trpieť za to, čoho sme účastní ani neboli.
Po II.svetovej všetci nazi zostali v západnom Nemecku vo svojich úradoch, tí najohavnejší dostali utečenecké víza do USA, kde sa podieľali na vesmírnom programe, na vývoji nových liekov, prakticky pokračovali v tom, čo robili i v službách Adka a obyvatelia koncentrákov im slúžili ako pracovná sila, ktorú nebolo treba ani platiť a ako pokusný materiál pre medicínske výskumy.
A podobné zvery zostali i v ČSR a potom i ČSSR, platení zo západu, rozbíjačí a ničitelia, škodcovia.

