Soros sa pekne nabalil pri pade britskej libry v roku 1992. K tomuto padu sam aktivne a podstatne prispel.
http://en.wikipedia.org/wiki/George_Soro s
Soros sa pekne nabalil pri pade britskej libry v roku 1992. K tomuto padu sam aktivne a podstatne prispel.
http://en.wikipedia.org/wiki/George_Soro s
Link som tu nenasiel. Staci si vsak hodit do googla: Odporúčania rady Európy (94)12.
Nikde v odporucaniach som nenasiel, ze pre sudcov maju platit odlisne danove zakony.
Nuz, je to lepsie, ako drzat peniaze pod matracom. Ale arogancia bank je vskutku dych vyrazajuca...
To odporucaanie hovori, ze so sudcami treba zaobchadzat ako s nadludmi?
O platoch slovenskych sudcov by nemali rozhodovat slovenski sudcovia. Je nemozne, aby boli nezaujati. Ak taketo veci musia ist na sud, mal by o tom rozhodovat nejaky europsky sud.
"Dovtedy bude oslabovať aj nemecká ekonomika..."
Zaujimave - akurat, ze nemecka ekonomika rastie:
http://www.economist.com/node/21555595
Nuz ZSSR zdaleka nebol neviniatko a ani bipolarita za vela nestala. Vynara sa vsak niekolko polov moci a bolo by velmi nestastne, keby Europa nebola jednym z nich. Na toto by nemali zabudat vsetci Euroskeptici.
http://konkol.blog.sme.sk/c/229546/ Europa-do-or-die.html
Postreh, nepostrehol si, ze z EU dostavame viac, ako do nej davame?
"...nech sa o každej individuálnej pomoci z eurovalu hlasuje v pléne parlamentu,"
Kedze SaS nemala dost sily zabranit vzniku eurovalu, tak sa aspon pokusa o jeho paralyzovania.
Slota a Klaus su vasi hrdinovia? To musite mat silne zaludky...
Si vedla - Island pekne splaca svoje dlhy.
http://www.ministryoffinance.is/publication s/news/nr/15231
Keby Grecko nesplacalo vsetci by nan nadavali, ked splaca, tak je tiez zle. Inak Grecky dlh vrcholil na 350 miliard € a teraz je uz zredukovany na 240 miliard €. O tom sa az tak velmi nehovori...
Cisla, ktore som uviedol neboli tzv. nominalne ale PPP (purchasing power parity per capita), ktore odrazaju kupnu silu.
Diplomaticky pristup by bol: zdvorilo ho privitat a potom s milym usmevom mu ten datum otrepavat o hlavu.
Naozaj to Grekom zelas?
Hruby domaci produkt na hlavu v Grecku je 26 239 USD.
http://en.wikipedia.org/wiki/Greece
Hruby domaci pprodukt na hlavu v Srbsku je 10 642 USD
http://en.wikipedia.org/wiki/Serbia
My sme si trufli nedovolit zivemu madarskemu prezidentovi vstup na uzemie SR. Takze zakomplexovane neobdivuj inych. Ina vec je, co sa tymito odmietnutiami dokazalo. Obavam sa, ze v oboch pripadoch to bola voda na mlyn extremistov.
Lagardeovej zrejme buchla slava do hlavy.
Posledny odstavec clanku je vsak zavadzajuci. V skutocnosti 85% Grekov chce mat Euro.
http://www.anirudhsethireport.com/greek-opi nion-poll-shows-85-are-in-favour-of-eur-12-opposes -eur/
Zapad strasne potrebuje malicky slovensky trh? Netrpis adman na velikasstvo?
Podstatne je to, ze sme Europania – vratane Srbov. A je dolezite, aby Europa bola co najviac integrovana a najsilnejsia. Aby bola dostojnym partnerom takym mocnostiam ako USA a Cina. Druhou moznostou je Europa rozdrobena na hasteriacich sa trpaslikov, ktori mozu fatazirovat o svojej suverenite, ale budu musiet posluchat tych silnejsich.
A, pre zaujimavost, ako sme na tom teraz, pohadzte si do googla nazvy jednotlivych sumienok a pozrite vo Wikipedii aky maju hruby domaci produkt (GDP) na obyvatela. Alebo uverte mne, ked Vam to naservirujem v USD. Slovensko 23 304, Cesko 27 062, Slovinsko 28 641, Chorvatsko 18 191, Srbsko 10 642, Cierna Hora 11 545.
Dakujem tym, ktori si precitali tieto moje obsirne prispevky. A chapem tych, ktori si ich neprecitali. Treba vediet aj prestat...
rale27 – vdaka, za Tvoj vyvazeny prispevok. Znalosti „z prvej ruky“ maju vzdy velku hodnotu. Ja tiez mam taketo znalosti – prezil som vyse dvadsat rokov v zahranici a videl som na vlastne oci, ako sa zoskupovali prislusnici slovanskych etnickych skupin. Slovaci mali vzdy blizko ku Chorvatom aj k Ukrajincom. Cesi zase blizko k Srbom a Rusom (tu casto menej z politickych dovodov). No a v kazdom pripade tu islo o to, ze ten vacsi a silnejsi slovansky narod ovladal ten mensi, obvinoval ho z nacistickej minulosti, nacistickych tendencii atd. A seba povazoval, za kulturnejsi a vyspelejsi narod. Ked som sa vratil, tak zrazu vidim, ze Srbi su nam najbratskejsi narod...
Na tom vsak nezalezi, ani na tom, ze ako pises, nove „statiky“ su „sumienkou“. Ani ta Juhoslavia nikdy nebola velmocou a samozrejme ani Ceskoslovensko. CSR mala 15 milionov obyvatelov a Juhoslavia – kolko ? 30 milionov? Sumienky!
Odporúčame