Bol som parkrat v Pilisi (na juh od Ostrihomu) a neposobilo to tak na mna.
Bol som parkrat v Pilisi (na juh od Ostrihomu) a neposobilo to tak na mna.
Som zvedavy, co by ste vy vsetci, ktori odsudzujete reakciu madarskej vlady, hovorili, keby v Budapesti skinhedi, alebo madarski gardisti, alebo jednoducho nejaki chuligani zmlatili skupinu madarskych Slovakov. A co by ste povedali, keby na to nasa vlada reagovala. Pisali by ste, ze mame byt ticho, ze to je madarska zalezitost?
Nerobte druhym to, co nechcete aby vam robili!
Nuz, Tiba Tiba, to co je v malej davke liek vo velkej byva jed. A toto plati nielen v medicine ale aj v ekonomike. Znizenie hodnoty Eura voci USD o povedzme 10 % by, ako pises, stimulovalo export, redukovalo import a este aj pritiahlo turistov atd. Skratka rozhybalo by to ekonomiku celej Europy.
http://konkol.blog.sme.sk/c/228045/Greci- vdaka-vam.html
Inflacia, ked by hodnota Drachmy padla na desatinu, alebo menej, skratka Drachma "Zo dna na den sa moze prepadnut o x %" by bola katastrofou. Nieco take bolo v dvadsiatych rokoch minuleho storocia v Nemecku. Doplacali na to najviac jednoduchi Nemci. Potom to vyustilo do nacizmu a na to sme uz vsetci doplacali.
Vidim, ze Ti je totalne lahostajne, ako sa bude zit jednoduchym Grekom, ktori budu plateni za svoju pracu menou, ktora "Zo dna na den sa moze prepadnut o x %." A v ktorej budu mat svoje uspory...
Ale az take jednoduche to nie je: Grecko musi nieco dovazat - za co? Za svoju znehodnotenu drachmu? Alebo si ma uz vsetko (od ihly po pocitace vyrabat same)?
Vidim, ze sa Ti paci, ked niekto neplati dlhy. Co uz...
Argentina skrachovala koncom roku 2001.
Mrkni sa sem, aka je tam este teraz inflacia:
http://www.economist.com/node/21548229
A teraz sa skus Ty ponamahat.
Kurz 1 Euro = 10 Drachiem. 10 eurovy dlh = 100 Drachiem.
Kurz 1 Euro = 1000 Drachiem ("Extra nízka mena"). 10 eurovy dlh = 10 000 Drachiem.
"No tak, netvrd mi ze na to neprijdes."
Bankrot je aj o tom, ze pride exekutor a dlznik moze skoncit v lochu.
Ako by Greci svojou drachmou, ktora by mala "extremne nizku hodnotu" splacali dlhy, ktore maju v Eurach?
Takze Ty dalej veris SaSackej propagande?
Znizenie ratingu by znamenalo vyssie vynosy (uroky) napriklad pri predavani dlhopisov. Na to by sme doplacali vsetci. Samozrejme na to nemysleli ti, co zhltli SaSacke nezmysly a uz dva roky blabocu o tom, ze Grecko by malo z eurozony odist.
Nevsimol si si, ze zvacsa dojde?
Tu som a odporucam pockat, ako sa to vyvinie. Namiesto toho ludia ako ty tu uz bedakaju dva roky.
Takze ty obdivujes tych, co nechcu vratit pozicane peniaze? Ake uslachtile!
Ale ved uz tolko nebedakaj. Ved ten Slovak peniaze z EU aj dostava, dostava, dostava...
"Alexis Tsipras poverený rokovaniami o zostavení novej gréckej vlády má podľa agentúry AFP v stredu písomne oznámiť veriteľom, že Atény ďalej nebudú plniť úsporné opatrenia."
Volako vam unika to, ze Tsipras najskor musi zostavit vladu a az potom moze robit taketo oznamenia.
No a uz mam zaporaka. Ja viem, ze vlada potrebuje peniaze, ale nedalo by sa to robit ferovejsie? Povedzme, ze takato dan by sa vztahovala len na tych novsich zbohatlikov, ktori sa rozhodli investovat do bytov uz s vedomim, ze luxusne nehnutelnosti budu extra zdanene? A potom ich poriadne podojit? (Tych zbohatlikov...)
Je to menenie pravidiel pocas hry - ten kto sa choval zodpovedne a investoval do vlastneho byvania teraz bude doplacat. Ved sa na stare kolena moze prestahovat... A taktiez si moze "trhnut".
Co sa tyka druheho odstavca - ja som nevyrastal na juznom Slovensku, ale tak som to pocul. A vraj "slovenski Slovaci" tychto presidlencov casto neprijali medzi seba a nenavideli ich madarsky prizvuk. Toto mozem aj nepriamo potvrdit - chodil som do skoly v Banskej Bystrici a prisla taka rodina. Otec robil myslim v Sasovej traktoristu. Jeho syn bol nas spoluziak a hodne sme sa mu posmievali. Cloveka to teraz aj mrzi, ale uz sa s tym nic neda robit.
Likvidacne na slovensku mensinu v Madarsku po vojne zaposobila tzv "vymena obyvatelstva" na zaklade dekretov velkeho priatela Slovakov E. Benesa. Vtedy z Madarska odislo asi 80 000 najuvedomelejsich Slovakov a ostali najma vlazni, ktorym na zachovani jazyka az tak nezalezalo.
Dalsou tragediou bolo, ze ti, co prisli na Slovensko sa tu casto pomadarcili - prislo povedzme 30 rodin madarskych Slovakov do cisto madarskej dediny na juhu Slovenska. Este z Madarska vedeli po madarsky a z praktickych dovodov so svojimi susedmi komunikovali po madarsky a ich deti este viac...
Mne to pripomnelo tych ruskych komunistov, ktorych dal Stalin strielat a ktorych posledne slova boli: "Nech zije sudruh Stalin!"
Odporúčame