Preco by to nepripustila?
Preco by to nepripustila?
"Prd makovy. Neviem o tom ze by afganistane bola vojna."
http://www.aktuality.sk/clanok/37614 1/taliba…
Odporucam menej prdiet a viac sledovat, co sa deje vo svete.
A tu mas zopar obrazkov zo Syrie.
Ved nech si Britania ide, kde chce. Ale bola by sranda, keby Tebe niekto v Britanii nalozil, ak by Ti uslo nejake to slovenske slovo...
"To co si sa pohyboval v hotel. komplexe nemozes brat ako oficianu mincu."
To si ozaj myslis, ze sme sa pohybovali len v hotel. komplexe?
"ci aj europanky mozu ignorovat zvyklosti v krajine, v ktorej je Islam oficialnym nabozenstvom"
O com to clovece tocis? To chces povedat, ze vo Francuzsku je krestanstvo oficialnym nabozenstvom?
A teraz ty (opakujem otazku): "preco chces, aby sme sa vyrovnali najfanatickejsim a najneznasanlivejsim moslimskym krajinam."?
Boli sme v pocetnych moslimskych krajinach a manzelka sa tam bez problemov kupala v bikinach. V Saudskej Arabii a v Irane sme neboli, avsak za predpokladu, ze tam by to nebolo mozne, by bolo dobre odpovedat na otazku, preco chces, aby sme sa vyrovnali najfanatickejsim a najneznasanlivejsim moslimskym krajinam.
Mame pravo na to, aby nam Nemci v otazke Nord Streamu 2 preukazali viac solidarity, ako sme my preukazali im v otazke uteceneckych kvot?
Stat nema co rozhodovat o tom, koko svojho tela nam zeny ukazu. S moznou vynimkou tvare - kvoli identifikacii.
Preco sem zatahujes Nemecko? Hovorime o Lajcakovom interview. Otazka, na ktoru v odpovedi tak mizerne jachtal sa tykala toho, ze Slovensko predseda EU a pritom svojim postojom vytvara v EU rozbroje (disunity).
A nepodsuvaj, ze kvoty boli akousi reakciou na to, ze treba posilnit ochranu vonkajsich hranic. To, ze treba posilnit tuto ochranu nikto nikdy neodmietol. Kvoty vsak boli reakciou na to, ze v Europe uz boli statisice utecencov, ktori nemali kam ist.
BTW, ked si uz tie kvoty nadskrtol, ako si bez nich predstavujes riesenie uteceneckej krizy? Na zaklade dobrovolnosti? Tak sme my ponukli, ze zoberieme 100 (slovom jednosto) utecencov...
Povinnostou "stareho Tima" bolo klast tazke otazky a nie otazky uctive a podlizave.
Tim Sebastian (interviewer) je vo svete dobre znamy a respektovany - ozaj by som nevylucil, ze niektori clenovia bezpecnostnej rady tento rozhovor videli.
Tu zanikla nadej na generalneho tajomnika.
http://www.dw.com/en/conflict-zone-wit h-miro…
Nedokazal obhajit neobhajitelne - nasu politiku v uteceneckej problematike.
"Máme stále diktovanú povinnú solidaritu, ako si Merkelová zmyslí. "
Tu solidaritu sme naramne preukazali v roku 2010, ked ako jedina krajina v Eurozone sme odmietli pomoct Grecku. A dobre sme ju preukazali aj vlani, ked sme jednoducho odmietli to, co vacsina odhlasovala, konkretne kvoty na prijatie utecencov. Co by si este chcel?
BTW Ziadalo nas v tejto uteceneckej krize Nemecko, aby sme robili nieco, co ono nerobi?
V prispevku mate 9 vykricnikov, z coho jasne vyplyva, ze ste v tejto zalezitosti emocionalne zamontovany. To ale nijako negarantuje dobru argumentaciu, ani diskusiu, skor naopak. Skuste si precitat, bez negativnych emocii toto:
Ako odhadovali vedci vek vesmiru v 6. storoci? Ale preco sem zatahujes nabozenstvo? Skus odpovedat na moju otazku.
Odporúčame