Krádež za bieleho dňa. Kmotrík hovorí o sklamaní a spomína zabetónovanú cestu za Weissa. Slovan prišiel o svoj klenot
Myslím, že žiadaš od 18-ročného tínedžera veľa, keď chceš, aby bol trpezlivý. Nič nie je stratené a každý humbug trvá tri dni. Keď sa osvedčí v Košiciach a keď naozaj miluje belasé farby, ešte ho o pár rokov môžete dostať naspäť - už ako futbalistu základnej zostavy.
Je úžasné vidieť na vás, ktorí sa futbalu naozaj rozumiete, ako naprieč platformami ho kvôli odchodu zo Slovana, nedostatku trpezlivosti a nedostatočnému výkonu, pre ktorý bol odsúdený hrať v Bčku pasujete za "akože talent". To, že médiá hovoria o ňom ako o talente Slovana vnímam ako nedostatok slovanistickej (aj Weissovej) komunikácie, ktorá o ňom pred časom hovorila ako o veľkom talente Slovana a ako nedostatok taktu nadriadených k mladíkovi - nechajú ho pričuchnúť k veľkému slovenskému futbalu, pustia ho na ihrisko ako najmladšieho futbalistu Slovana, spravia si čiarku, že dávajú šancu mladým a potom ho nechajú hrať v Bčku. Médiá pamätajú a nezabúdajú - týmito článkami pripomínajú Slovanu chyby.