Krym a Donbas patria síce formálne Ukrajine, ale viac ako 2/3 obyvateľstva sú tam Ruskej narodnosti. A v byvalej Juhoslavii západ vytvoril precedens, že každý národ ma právo na osamostatnenie sa na národnostnom principe ak na nejakom územi tvorí majoritu. Tak vznikli Bosna či Kosovo. Takže to nie je výmysel Rusov.
NATO humanitárne bombardovalo Belehrad keď chceli spraviť Srbi to, čo teraz plánovali Ukrajinci v Donbase. Takže ak má NATO konzistentnú politiku, mali by zbombardovať Kijev a nie kritizovať Rusov.

