"Zákon by mal tiež garantovať doživotné vyplácanie dôchodku zo súkromného sporenia. To znamená, že jednorazové vyplatenie bude možné len v ťažkej životnej situácii alebo v prípade, že nasporená suma je nízka."
Zaujímavé, doteraz sa dalo jednorázovo vyplatiť práve v prípade že suma bola taká vysoká, že dôchodca nebol odkázaný na mesačne splátky. A čo v prípade že sa nasporené suma prestane zhodnocovať ? Ani vtedy si ju nebude možné dať jednorázovo vyplatiť ? Lebo poplatky si spoločnosti budú účtovať naďalej.


