Keď som bol dohľadany ako kontakt pozitívne testovaného, na to aby ma poslali do izolácie a objednali na PCR test museli byť splnené viaceré podmienky, tou hlavnou otázkou bolo, či som sa s pozitívnou osobou nachádzal v uzavretej miestnosti bez rúška dlhšie ako 15 minút a vo vzdialenosti menej ako 1,5 metra. Keby niektorá z odpovedí bola negatívna, nebol by som rizikový a nešiel by som na test.
Z toho vyplýva, že premiér a minister obrany sa bez rúška stretli s pozitívnou osobou v uzavretej miestnosti na viac ako 15 minút. To nám takto idú príkladom ? Mali by sa hanbiť že nedodržiavajú vlastne nariadenia v čase mimoriadneho stavu a zákazu vychádzania.
Len pre poriadok, ja som bol s neskôr testovaným ako pozitívnym susedom u neho v byte ešte pred vyhlásením zákazu vychádzania, keď ani on nevedel že predtým pracoval s pozitívnym kolegom.


