Dráma v Rakúsku: Slovák chcel zastreliť policajta jeho zbraňou! Vypočul si rozsudok
VIEDEŇ - Viedenský súd poslal na desať rokov do väzenia 31-ročného Slováka, ktorý sa pokúsil odzbrojiť policajta pred parlamentom. Rozhodli o tom porotcovia väčšinou hlasov.
Podľa obžaloby sa 31-ročný Slovák „náhle a bez varovania“ natiahol po služobnej pištoli Glock 17 a chcel ju použiť proti policajtovi. Ten však duchaprítomne cúvol a zabránil mu v útoku.
Minimálny trest
Znalec síce potvrdil duševnú poruchu, ale aj schopnosť riadiť svoje konanie. Sudkyňa Christina Salzbornová pri vyhlasovaní rozsudku pripomenula, že porota musela zohľadniť zníženú príčetnosť. Aj preto súd uložil minimálnu sadzbu za pokus o vraždu – desať rokov väzenia v kombinácii s liečbou v špecializovanom zariadení.


