napriklad, ze jednotlivec nesmie vykoristovat inych a obohacovat sa na ukor ich biedy!
napriklad, ze jednotlivec nesmie vykoristovat inych a obohacovat sa na ukor ich biedy!
Nikdy som nebol strannik a asi ani nebudem, ale sucasnych clenov komunistickej strany si hlboko vazim. Ich clenstvo im neskyta ziadne vyhody, lepsi plat, karierny postup, postavenie v spolocnosti...Naopak, za svoje clenstvo platie opovrhovanim velkej casti naroda, musia celit utokom - aj fyzickym a po vyznamenavani sprostych vrahov Masinov sa im moze kludne stat, ze ich v mene akehosi 4. odboja zastreli nejaky magor...
Myslienku socializmu rozhodne nepokladam za zlocinnu ideologiu, ktoru si niekto dokonca dovoli porovnavat s fazizmom - naopak, mam za to, ze sucasny stav, ked je sukromne vlastnictvo povysene az posvatnosti a je evidentne cennejsie ako ludsky zivot..., je zdrojom strasnej skazy dnesneho sveta, ktora sa na nas nezadrzatelne ruti.
Ku katastrofe asi musi dojst, aby ludia vystriezveli a dokazali si uvedomit, co bolo pricinou toho vsetkeho - potom radi oprasia marxove myslienky...a zacnu budovat nieco lepsie, ako tu uz bolo - bez plotov a estebakov to ide tiez!
znovu ti pripominam, ze TU obhajujem socialisticke maso, potraviny a sebestacnost statu!
aaale nehovor a kde ze to bolo??? Napis konkretne miesto pls
vyjadri sa k teme kaplan - dobytok - maso - potravinova sebestacnost a kvalita - ked k tomu nemas co povedat, tak chod tradsej nieco uvarit!
nepamatam, ze by mi zabranili niekde nakupovat - snad iba v Tuzexe - ked som nemal bony
a ty chod niekam na zachod...radsej
+10000! To bolo od srdca.
no tak tam bolo urcite vsetko a cerstvy chlieb :))) Kde boli rusi vzdy bolo v obchodoch vsetko...
Klames!
obhajujem to, co na nom bolo dobre - a hanim to co na nom bolo zle! Nemam ciernobiele okuliare ako vy.
Potraviny, maso, polnohospodarstvo, sebestacnost - jednoznacne dobre - neni co dodat a fakt nechapem, o co sa tu pokusate?!
to si kazdy den nakupoval tvrdy chleba? To ako bolo kde???
coze??? A kde som podla teba zil? V socializme som stravil 23 rokov...
Ale to je nepodstatne - ked si v tom zil, tak naozaj vedome klames!
zato tento dobrotivy a spravodlivy system nas vsetkych taha do hrobu...Uz velmi skoro sa preberies - a budes mozno lutovat, ze ten "zlocinecky system" tak skoro skoncil...
pridavam sa - preco to pises tomix? Ved to je bohapusta loz? Aky to ma zmysel?
no vidis - nemiesto toho, aby si za zamyslel a sklapol, tak sa tu zase pre teba typicky prezentujes...asi ti fakt neni pomoci
aaa uz nam prisiel pozehnat aj sam svaty Peter :)))
Tvoj problem je neobjektivnost a zbytocna utocnost... Tak mi povedz, kde bol problem v Bystrici? V obcodnom dome naproti trznici? Na dolnej ulici? Alebo na Sidlisku? Zil som par rokov na Fortnicke a dobre si pamatam - vsetkeho bolo dost.
No a v Bratislave? Co ti chybalo za zradlo? Ved BA bola super zasobovana a na Centralnom trhovisku si si vzdy kupil aj domace vyrobky...Pamatas ako chutila treska? Vlasak? Gothaj? Pamatas na lokse, langose, pagace? Na drzkovu polievku, v ktorej boli dokonca aj drzky a nebola zahustovana mukou?
Ako mozes kritizovat takto bezducho - bez padnych argumentov??? Ked sa budeme bavit o slobode cestovania, o moznosti podnikat...tak OK - ale tu si fakt na vedlajsej kolaji!
Odporúčame