A čo na to Baťa?
Ano. po roku 68 nastala skutocne doba temna - namiesto vymratych partizanov zacali zaberat klucove pozicii zase len nymandi, splhajuci na strannickych konexiach.
Ale pamatam si za perestrojky (zhruba od r. 86), ze sa konecne zacali do klucovych pozic dostavat vzdelani ludia. Bola zavedena 3 stupnova kontrola, praca v casovke bola stale zriedkavejsia - a cestovanie uz tiez nebolo podmienene devizakom - stacila dolozka a peniaze na cestu od nikoho z vonku.
Rok 89 pokladam za cierny - socializmus mal este dostat sancu - kto vie, kde by pri tom trende dnes bol...