Ale, musis uznat. Z toho tehotenstva prislo na svet ruce dieta. :-))
Ale, musis uznat. Z toho tehotenstva prislo na svet ruce dieta. :-))
Jedine ak k pisalkom. Novinarov som v Pravde nepostrehol. :-)
Veru.Neonacisti z antify uz dlho robia bordel.
Asi na taku situaciu nedostal manual. :-))))))
Ti, ktori priviedli na svet nahubkovy zakon si neuvedomuju, ze staci mala odchylka vo volbach a padnu do vlastnej pasce.
No dobre. Vidim, ze dokazes iba pastnut manual. :-)))))))))))))))))
Mas to nejako domotane. Typicky neomarxisticky trol. :-))))))))
To nie jeo fuzikatom. Ak zatvoria usta poslancom a prostrednictvom nich obcanom, tak odzvonilo demokracii.
Ani som neveril, ze raz budem/aspon v niecom/ s tebou suhlasit. Teda, ak som ta spravne pochopil.
Ano, sloboda slova a prejavu je viac/musi byt viac/ ako politicka korektnost. :-) Lebo sloboda slova a prejavu je zakladnym predpokladom demokracie.
:-))))))))))))
Prosim ta, kde si zobral taku hlupost? A ktoze to zakazal poslancom FZ prijimat a menit zakony? :-)))))))
Problem bol v tom, ze hoci Klaus a Meciar hovorili o federacii, kazdy ju vnimal inak. Cesi chceli mat federaciu s prvkami unitarneho statu a Slovaci federaciu s prvkami konfederacie. A tak narazila kosa na kamen. :-)
OK. Ako nazor, podoprety tvojim vnimanin, to respektujem. Aj ked s nim nesuhlasim. :-)
P.S.: S tvojim nazorom, dotykajucim sa Ustavy SR, jej vyznamu a jej respektovania, plne suhlasim.
Dalsi lapsus.:-))
A uz si "pocul" o tom, ze kazdy zakon, ktory schvali EP je platny a ucinny, az ked ho schvali prislusny narodny parlament? :-)
Clovece, ty naozaj netusis o com pises. :-))))))))))))))))
Este raz a naposledy. Referendom, ktore bolo v tom case zakotvene v ceskoslovenskom pravnom systeme, sa riesilo iba v y s t u p e n i e jednej z republik zo spolocneho zvazku CSFR. Bez moznosti pravneho, politickeho nastupnictva po byvalej federacii. Bez naroku na federalny majetok, ci jeho cast. Etc....Preto bol vo federalnom zhromazdeni prijaty ustavny zakon o r o z d e l e n i CSFR. Aj s majetkovymi pravami a nastupnictvom oboch republik.Bolo to politicky a pravne najcistejsie riesenie. Bol prijaty v oboch komorach v snemovni ludu aj snemovni narodov, ktora bola politicko-narodnou poistkou./zakaz majorizacie/.
Tvrdit, ze rozdelenie Ceskoslovenska bol protipravny krok, moze iba troll, zijuci v hlbokom pravnom bezvedomi, determinovanom cechoslovakizmom, ako najprasivejsou ideologioiu v Ceskoslovensku.
Takze Federalne zhromazdenie CSFR, ako najvyssi zakonodarny organ, nemalo pravo a kompetenciu prijat ustavny zakon? Nemalo pravo a kompetenciu menit ustavu?
Svata prostoto! :-))))))))))))))
Nuz, svitoris tam aj o svojom placi za Ceskoslovenskom, dokonca s chutkami postavit Meciara pred sud za sposob rozdelenia. Pritom dohoda oboch stran, zakonnou cestou, prijatim prislusnej pravnej nnormy vo federalnom zhromazdeni bol jediny spravny, efektivny a pre obe strany ako tak vyhovujuci krok.
Ak by sa totiz vyuzil zakon o referende, ktory mata v hlavach mnohych, jedna strana by tahala za kratsi koniec.Vlastne, odisla by s holym zadkom. Ale, to chce poznat vtedajsiu legislativu.
Odporúčame