Vymysliet mozes vsetko. Mas linku na to vysielanie?
Uz si celkom mimo. O akych proviziach tocis? Nikto nikoho k braniu provizii nevyzyval, verejne obstaravanie vakcin bolov sulade s pravidlami EU, to su zanme fakty.
Ale ked si uz taky expert na verejne obstravanie, tak ukaz, ako bolo verejne obstaravanie Sputnika v sulade s nasou legislativou, a ci nahodou niekto za to nedostal proviziu. Ved na to sa pyta aj tvoj oblubeny Fico.
Ved to pisem, k tomu postupu, ktory sa pouzil, EU vyzvali clenske staty. S tym nic neurobis, ani keby si chodil do rana po usoch. Vakciny nedodavaju ani Rusi, do Argentiny namiestop 20 M dodali len 4,5M. A sankcie ziadne. Argentina musela preto nakupit cinske vakciny. Rovnako Madari, tiez museli kupit cinske, pretoze Rusi nedodali kontrahovane mnozstvo. Tak ako chceli dodavat ku nam?
Uz lepsie si svoju nevzedelanost dat najavo nemohol. SUKL nemusel nic posudzovat, pretoze posudok urobila EMA: A ten tvoj Novicok ten posudok nema,. A vies preco? Pretoze Rusi su natolko tupi,ze nedokazu dat do kopy papierovu dokumentaciu, co zvladne jedna priemerna sekretarka.
Nevedel som, ze si az taky nevzdelany, ze si nevies precitat na stranke EU, ze k tymto krokom ich vyzvala Rada ministrov zdravotnictva.
Dobra otazka ale velmi velmi neskoro polozena. Zastupcovia robotnickej triedy,ktori vladli takmer 42 rokov, boli kompetentni? Tak preco sa pocas ich vlady krajina prepadla z urovne pred susednym Rakuskom na uroven daleko za nim? V 1950 bol HDP na obyvatela v oboch krajinach rovnaky, v 1989 bol v CSSR oproti Rakusku polovicny.
Dlhorocny krizova manazer uz zasa klame? Co sa stalo? Zasa priniesli na dielnu studeny obed?
Koalicna rada je standardny mechanizmus pouzivany aj v susednych statoch, napr. Cesko a Rakusko. Autor komentara to na rozdiel od teba vie, a preto o tom nepise hluposti.
Vidim, ze si doucovanie odignoroval, zjavne kvoli neznalosti cudzich jazykov. Vidim, ze v tvojom pripade je to podstatny faktor, obmedzujuci tvoje schopnosti diskutovat na zaklade faktov.
Vynimky z dovtedy platneho procesu boli taxativne postulovane v prvom predpise citovanom hore a kedze kazda vynimka musi mat aj vykonavaci predpis a ten je v druhej citacii. Takze povedane slovami klasika: Vset-ko-pod-la-za-ko-na.
Vidim, ze si odbornik na proces obstaravania, tak sa ta pytam, podla akych predpisov bol tajne obstarany Sputnik. A mozes mi kludne dat materialy v ruskom jazyku, ktory ovladam slovom aj pismom.
No V Madarsku ich isto maju. Poplazom vpred pred Viktorom. Ich odbornici vraj boli "kontrolovat" vyrobu Sputnika v zavode v Moskve. A potom pozerali ako puci, ked im prisla zasielka Sputnikov z vyroby v Petrohrade.
Len ten mraz prichadza stale z toho isteho zdroja a stale z tej istej priciny.
Na margo tvojej trapnej poznamky o zaostalosti v case pripomeniem staru znamu mudrost: "Kto sa nepouci z minulosti, nezasluzi si buducnost."
P.S. Uz si sa doucil obstaravanie vakcin v EU?
Pretoze clanok sa vola Mraziva jar, tak vidim, ze mu treba pripomenut, odkial mraz prichadza.
Ukazal si nazorne, aky si nevzdelany.
Samozrejme, ze na stranke s beznymi tendrami to nenajdes, pretoze sa to z pochopitelnych dovodov (mimoriadnost pandemickej situacie) robilo takto:
9 juna 2020 ministri zdravotnictva statov EU poziadali E.Komisiu urobit centralny nakup vakcin v mene clenskych statov. 17 juna komisia vyzvala vyrobcov vakcin, ktori uz boli v stadiu klinickych skusok, aby kontaktovali EK. Potom na zaklade jednani s vyrobcami postupne EK uzavrela Advance Purchase Agreement s vyrobcami 6tich vakcin.
Toto vsetko sa dialo na zaklade Council Regulation (EU) 2016/369 doplneneho Council Regulation (EU) 2020/521.
Takze sa dovzdelavaj tu:
V poslednej vete klames, az sa ti prasi....
"Akreditáciu je výsledkom MJA auditu (Mutual Joint Audit), ktorý sa v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv uskutočnil v dňoch 11.-13.9.2018. Audit bol oficiálne ukončený v júni 2019, kedy bola Sekcii laboratórnej kontroly ŠÚKL udelená akreditácia v súlade s medzinárodnou normou ISO/IEC 17025 platná do decembra 2022."
Takze ziadna politicka zalezitost ale normalny audit.
Klames z vlastnej iniciativy alebo ta niekto plati? Ak to druhe tak daj pozor pretoze za take hlupe klamstvo mozno nabuduce nedostanes honorar.
Zmluvu si necital, ale veselo pises, ze nam Rusi nieco dali a o nejakej podmienke. Z ktoreho prsta si to tahas?
Myslim, ze Matovic sa ide poucit, ako zabranuju umrtiam po Covide v Madarsku. V sucasnej dobe im za tyzen zomrie cca 2000 ludi.
To hovorim aj ja. Matovicovi odporcovia, ktori od volieb na neho zurivo utocili, zrazu hovoria, ze "možno nie je až taký lokaj".
Co sa stalo, porobilo, sudruhovia?
Dve mlade reporterky boli postihnute za konspiracie, ktore vydavali za fakty. To by si mali uvedimit najmaj niektoRÝ horlivÝ priatelia Ruska.
A preto im za tyzden zomrie na Covid viac nez 2 tisice ludi.
Odporúčame