Pár slov Maje Pliseckej, legendárnej prima-baleríny Veľkého divadla a miláčika svetových scén.
Komunizmus je horší ako fašizmus. Je mi ľúto tejto nešťastnej krajiny, kde sa nikdy nežilo dobre. Ani zvieratá sa nedajú prerobiť ale komunisti sa vždy snažili prerobiť ľudí na zvieratá.
Výsledkom bolo, že z ľudí urobili otrokov. Aby otroci pociťovali svoje otroctvo ako akúsi normu, Stalin vyvraždil 60 miliónov ľudí. Nie je prehnaný výrok, že v krajine nebolo rodiny,
ktorej by sa priamo alebo nepriamo nedotkla sekera Stalinovho teroru. Tmelom systému bol strach. Vstúpil do genetického kódu ďalšej generácie ako jeho hlavná zložka."


