Figeľ, na rozdiel od Sulíka je "svätý za dedinou" a tí sú predsa v "katolíckom" Slovensku, nedotknuteľní.
Figeľ, na rozdiel od Sulíka je "svätý za dedinou" a tí sú predsa v "katolíckom" Slovensku, nedotknuteľní.
Zas ubudlo v okolí zopár psov, aby bolo čo do tých klobás dať?
Prečo? Veď v jeho veku si človek spravidla skôr spomenie na to, čo bolo pred 20 rokmi, ako na to, čo bolo pred 20 minútami.
Čo sa stále sťažujete na Kisku? Väčšina voličov nedala na argumenty a uverila nereálnym sľubom. Teda namiesto prezidenta zvolila hovorcu svojich poradcov a tak všetci máme, čo si "demokraticky" zvolila väčšina účastníkov volieb.
To je síce pravda, ale oficiálny TRT, bez ohľadu na politické smerovanie, to tají.
Neplatenie daní z dividend je prinajmenšom rovnaký nezmysel, ktorý nepozná žiaden štát, s výnimkou Slovenska.
Máš pravdu, Pražské májové povstanie, v ktorom museli chudáci vydržať celých 5 dní len o pive a suchej saláme je podstatne významejšie, ako SNP. Napokon za mojich študentských čias sme hovorievali, že SNP je len hlúpy výmysel slovesných nacionalistov. Správne to má byť PPLPZBB. Teda Povstání pražského lidu, poboční závod Báňská Bystrica.
Nakoľko v oblasti severného pólu je dosť hlboký oceán, išlo len temer určite len o symbolický akt. Pochybujem, že vlajku ukotvili na dne a čokoľvek iné znamená, že už v momente položenia vlajky to bolo o kúsok inde, ako bol skutočný severný pól. Tie ľady sa neustále hýbu a vôbec nie zanedbateľnou rýchlosťou.
Pokiaľ ide o porovnávanie počtu obyvateľov, skús si uvedomiť, koľko % ruského obyvateľstva bolo vyvraždených vo vojnách s Mongolmi, Tatarmi, Turkami, Francúzmi, Nemcami....... Vždy sa jednalo o desiatky %. Na rozdiel od USA, ktoré okrem temer úplného vyvraždenia pôvodného obyvateľstva nič také nezažili.
Zdravotné odvody z dividend sú možno nezmysel, hodný zrušenia. Na druhej strane, by však bolo úplne štandardným ich zdaňovanie, ako je bežné všade vo svete. Akurát tam nie sú stropy, ako pri odvodoch, takže by príjem do štátneho rozpočtu, nie rozpočtu poisťovní, mohol byť aj výrazne vyšší. Pravda len za predpokladu, že by sa zisky, dosiahnuté na Slovensku, nepresúvali do štátov, kde je to výhodné a kde sa potom vyplácajú aj dividendy.
Tie "demokratické" metódy vyzerali aj tak, že v jednom zo štátov únie získal Bush viac hlasov, ako bolo voliteľov a príslušní volebná komisia aj tak skonštatovala jeho víťazstvo. Ako inak, keď si ho sami naklamali? Po reklamácii manipulácie výsledkov, najvyšší súd rozhodol, že síce voľby neboli v poriadku, ale podľa ústavy platia výsledky, vyhlásené volebnou komisiou. Skutočne, demokracia ako vyšitá.
Keď budú všetci vravieť to isté, volebný úspech je len o množstve vložených peňazí, prípadne o mohutnosti prázdnych sľubov. Tento kandidát ponúka iný pohľad na politickú situáciu vo svete a verí, že tým, že bude v menšine, osloví príslušnú časť občanov sám a nebude sa musieť deliť s viacerými, ktorí sú ako by ich jedna mater mala. To mu môže zabezpečiť pomerne výrazný volebný úspech, aj keď asi ťažko celkové víťazstvo.
Čo je paradoxné na tom, že pravoslávni piloti leteli do modloslužobníckeho Vatikánu?
On zvysoka kašle na fin. prostriedky štátu. Šetrí súkromné lietadlo, ktorým ohuroval svojich neskorších voličov pred prezidentskými voľbami.
Niekto to opäť krasopisne pohnojil. V texte sa správne píše o majetkových priznaniach. Daňové priznanie musí predsa každoročne podať každý, kto mal zdaniteľný príjem. V texte článku je to v poriadku, ale v titulke si ktosi svojvoľne zamenil majetkové priznanie s daňovým. Obmedzenie tých by bol nezmysel.
Pokiaľ ide o lieky, viacmenej má zmysel striktne rešpektovať expiračnú dobu pri roztokoch. Jedno, či je to voľáky sirup, kvapky do oka, na kašeľ a podobne. V prípade tabletiek to spravidla skutočne nemá veľký zmysel. Hlavne, keď sú skladované v primeraných podmienkach.
To vieš, pri obväzoch je jediné, aj keď malé, riziko, že už nebudú, hoci pár rokov po záruke, sterilné. Aký má zmysel trvať na sterilnom obväze, používanom nesterilnými rukami v nesterilnom prostredí na nesterilnú ranu. Syn pred časom zistil, že v lekárničke mali všetky časti životnosť o 6-18 mesiacov dlhšiu, ako bolo deklarované na obale. Lenže pri kontrole je najlepšie mať nerozbalenú lekárničku, s ešte platným dátumom spotreby. Kým neboli takéto obštrukcie, obväzy som neriešil, dezinfekčný sprej a náplaste som koncom záruky premiestnil do domácej lekárničky a nahradil novými. Dnes to už nejde. Voľakto si vybavil zákony, vďaka ktorým má dlhodobo zaistený odbyt.
To by musel najprv vyhľadať odborníka, ktorý by mu vedel pomôcť. Uňho však čosi také nehrozí, lebo mu súčasný stav vyhovuje, priam ho robí šťastným.
V našom jazyku to citoslovce znie napríklad fíha, alebo voľáko podobne. Na americké citoslovcia nám ešte zobák nenarástol.
Odporúčame