Neďaleko Fergusonu zastrelili ďalšieho černocha
Čo možno očakávať v krajine, kde boli oficiálne, napriek nevôli väčšiny bieleho obyvateľstva, priznané černochom občianske práva až v roku 1964. Dodnes je nemálo miest, hlavne na juhu, kde černosi nesmú používať rovnaké WC, ako bieli, jesť v rovnakej miestnosti v reštaurácii, zastávať v zamestnaní vyššiu funkciu ako upratovač/ka a podobne. Hlavne, že pomenovanie černoch je považované za prejav rasizmu a korektné je označenie afroameričan. Pritom sa neraz jedná o americkejšieho Američana, ako jeho plnoprávny biely spoluobčan, ktorý sa prisťahoval do USA pred pár rokmi, kým afroameričanových predkov priviezli ako otrokov pred 300 rokmi, takže afroameričan možno ani netuší, že voľáka Afrika existuje a kde sa vlastne vyskytuje. Tiež opačne, keď pomenovanie černoch je nekorektné, rasistické, ako možno korektne pomenovať černocha, ktorý v USA nikdy nebol a možno ani netuší, že také čosi existuje?