Nejde o to, ako sa dá prežiť v tom tanku bez väčšej újmy na zdraví. Na to boli presné inštrukcie. Ako uzavrieť tank, ako rýchlo, alebo pomaly, aby sa zbytočne nevíril prach, opustiť problematické územie, pokiaľ nemá posádka iné rozkazy. Išlo o to, že keď použije atómovú zbraň jeden, pričom nie je istota, že tá, čo vybuchla neďaleko bola jediná, je viac ako pravdepodobné masové nasadenie. V takom prípade má šancu prežiť zopár vyvolených niekoľko rokov, nie však väčšina živého na zemi. Čo však potom, keď sa vyvoleným minú zásoby a zem bude ešte stále zamorená?
Napokon už na základnej škole nás učili, ako sa správať v prípade jadrového výbuchu, ale nik neriešil, čo potom, ak to nebol náhodný výbuch, spôsobený nezodpovedným teroristom, alebo vyšinutým vojakom. Treba si uvedomiť, že USA vojenská doktrína počíta s primárnym, nie až odvetným použitím jadrových zbraní, pričom v prípade straty spojenia môže o použití rozhodnúť veliteľ jednotky, ktorá tými zbraňami disponuje.


