Pravda o škole. Čo si myslia rodičia a učitelia
Otcov otec učil na gymnáziu a jeho žiaci naňho spomínali aj po desaťročiach. To bol prvý slovenský učiteľ po vzniku ČSR na rožňavskom gymnáziu. Teda presnejšie jediný, ktorý bol ochotný a schopný učiť po slovensky. Do dôchodku išiel ešte pred 2. sv. vojnou, ale ešte aj po nej učil asi rok (zadarmo) na gymnáziu v Lipt. Mikuláši. Mamin otec, aj nevlastná mama boli tiež učitelia a prakticky všetci žiaci na nich spomínali len v dobrom. Tí išli do dôchodku za socializmu, začiatkom šesťdesiatych rokov. Pritom väčšinu svojej učiteľskej praxe učili sluchovo postihnuté deti.
Dnes je problém vyžiť z učiteľského platu, kým otcov otec z učiteľského platu za monarchie a medzivojnovej ČSR, okrem výchovy troch synov našetril na rodinný dom a 6000 m2 stavebnú parcelu v okresnom meste, pričom stará mama nebola zamestnaná.