Aký neschopák? Veď on je naopak všetkého schopný. Len som si nie istý, či to nie je horšie.
Aký neschopák? Veď on je naopak všetkého schopný. Len som si nie istý, či to nie je horšie.
Podľa samostatne, bez politického diktátu, mysliacich ľudí, sú za nepokojmi na Ukrajine USA. Rusi by boli radšej, keby bol za ich hranicami pokoj. Akurát tam nechcú vojenské základne USA a NATO. Nasilu sa pchať do ukrajinskými rýchlozbohatlíkmi totálne rozkradnutého štátu nemá zmysel. Ani hospodársky, ani politický, prípadne vojenský.
On by ti aj odpovedal, ale v Modrých listoch ho ešte neinštruovali, ako by mala správna odpoveď vyzerať.
Pokiaľ by sa nebol Krym odtrhol od Ukrajiny, pravdepodobne by už bola podpísaná zmluva medzu nezákonne samodosadeným ukrajinským prezidentom a USA o vojenskej základni USA na Kryme. Veď predsa na ruských hraniciach síce nesmú byť, podľa "demokratického západu" žiadne ruské vojenské jednotky, ale americké tam priam byť musia.
Myslíš miestnu časť Bratislavy, Jarovce, s prevažne chorvátskou národnostnou menšinou??? Populárna obec, s výrazným podielom Rómov na východe sa totiž volá Jarovnice.
Ešte aj tých 0,6% rastu cien potravín bolo hlavne v komoditách, ktoré denne kupuje väčšina ľudí. Napríklad mlieko a mliečne výrobky zdraželi výrazne viac, ako priemer potravín.
Krym v roku 988 vyženil ruský cár, ako svadobný dar od byzantského cisára, z dcérou ktorého sa oženil. Tatari vládli na Kryme necelých 200 rokov a potom bol opäť ruský, kým ho Chruščov nepripojil k Ukrajine.
Ukrajina má veľké zásoby rôznych surovín. Z najznámejších a masovo ťažených je to napríklad čierne uhlie a železná ruda. Plynu majú tiež pomerne hodne, ale pri ich súčasnom plytvaní im nestačí ani na vlastnú potrebu. Problém je, že prakticky všetko, vrátane väčšiny priemyslu majú vo východnej časti. Angažovanosť USA je daná predovšetkým vojensko-politicky. Mali by voľný prístup na dlhý úsek ruských západných hraníc a na ruských hraniciach predsa podľa ich vojenskej doktríny nesmú byť ruské vojenské jednotky, ale len americké.
Duleba je platený politický agitátor, ktorý v živote, aspoň na verejnosti, ešte nič rozumného z huby nevypustil.
Voľakedy sme mali na obed mäso akurát v nedeľu, ale strukoviny najmenej 5 krát týždenne. Pili sme prevažne vodu z vodovodu a ani nás nenapadlo do seba liať kyselinu fosforečnú, prifarbenú karamelom. Dnes si stačí pozrieť recepty na nete a väčšina, aj keď používa ako jednu zo surovín voľáku strukovinu, spravidla ju doma nenamáča a nevarí, ale použije už uvarenú z konzervy. Je to podstatne drahšie a navyše s rizikom znečistenia nežiadúcimi látkami z obalu. Teda je hodne možností ušetriť, bez zníženia kvality stravy.
Mlieko sme kupovali také, ktoré malo trvanlivosť maximálne 24 hodín. Dnes neviem presvedčiť dcéru, aby aspoň deťom nedávala trvanlivé mlieko, znehodnotené ohriatím na cca 140 st.C. Podiel spotreby trvanlivého mlieka svedčí o tom, že nie je výnimka, ale je to všeobecný trend.
Sme členmi EU a NATO a z toho vyplývajú rôzne záväzky. Keď v rámci vedenia NATO a EU ktosi rozhodol, Slovensko má len obmedzené možnosti robiť nerešpektovať to. Skôr by som povedal, že je až divné, ako ďaleko Fico zašiel v snahe aj formálne súhlasiť s reverzným tokom plynu, aj si nepohnevať hlavného dodávateľa. Veď je temer isté, že ako Ukrajinci neplatia Rusom, nebudú ani nám. Tak už vopred hovorí, len či to aj dodrží, že keď nebudú peniaze, nebude ani plyn. Jedno z ktorej strany.
Možno by uspel, ako starosta Plachtiniec. Len to by bolo pod jeho úroveň.
Myslíš, že by sa mal vykúpať v potoku menom Blava??
Veď ani Roman, tiež herec a priam nominovaný, nielen podporovaný KDH na post primátora BA, nebol východniar, ale Záhorák. Takže Kňažko by bol, oproti nemu, výrazný posun na východ.
Bratislava už jedného herca, nielen podporovaného, ale priam nominovaného KDH za primátora mala. Ako správny KDH-ák, sa pekne ja s rodinou nabalil. Takže v rámci bratislavských tradícií, má aj Kňažko veľkú šancu na úspech.
Že by to bolo ich nehynúcimi zásluhami, ktorými si vyslúžili také reakcie???
OSN mohla v roku 1993 uznať právne nástupníctvo Slovenska po Československu z roku 1992. Čo to má spoločné s Podkarpatskou Rusou, ktorá už vtedy bola pár desaťročí súčasťou Ukrajiny, ako jej Zakarpatský región???
Keby si mal hneď s tým uhlím pravdu. Si skutočne presvedčený, že prebudovať celú energetiku v štáte z plynu na uhlie je zadarmo a na počkanie??? Ani zvýšiť ťažbu a zabezpečiť dopravu uhlia nemožno zo dňa na deň.
Tvári sa, ako keby si neuvedomoval, že jedinou logickou odpoveďou je: "Kým neplatíte, nedodávame". Veď oni majú dlhy za už dávno dodaný plyn. Aj ten s "kamarátskou" zľavou. Tak o čom vlastne tára. Veď rokovania sa dajú naťahovať aj desaťročia a to si niekto myslí, že dlhodobo bude brať plyn zadarmo??
Odporúčame