Čo vlastne chceme reverzom do Ukrajiny tlačiť? Veď EU zatiaľ ruský plyn potrebuje a ešte stále ide minimálne polovica z neho cez Ukrajinu a Slovensko. Teda bez týchto dodávok má EU k dispozícii akurát zásoby, vďaka teplej a krátkej zime. Čo tam teda, s rizikom zastavenia aj dodávok ruského plynu cez north stream, chceme tlačiť?? Veď my už teraz na celom ukrajinskom cirkuse strácame, keď kamiónová doprava medzi Ruskom a EU obchádza Ukrajinu a teda viacmenej aj Slovensko a teda strácame poplatky za prepravu po diaľniciach.


