Neviem, ako sa skutočne orientuješ v problematike, ale keby si bol čítal článok, zistil by si, že tých 94% predstavuje využitie v čase mimo plánovaných odstávok. Generálne opravy, na vylepšenie netreba skracovať, lebo tie sa spravidla robia práve v rámci plánovaných odstávok. Podobne ako pravidelné revízie, výmena paliva.... Inak by sa museli robiť len po havárii a to si neviem v atómke predstaviť.


