Fico neodporúča Harabinovi kandidovať na šéfa Najvyššieho súdu
Kiska opakovane tvrdil, že keď bude prezidentom, bude robiť všetko preto, aby celá politická mocne nebola koncentrovaná v jedných rukách. Lenže práve taký prístup by bol, prísne vzaté, snahou o uzurpáciu moci v jedných rukách. Našťastie to ústava SR neumožňuje. Veď jediný arbiter pri rozhodovaní, ktorý zákon je dobrý a ktorý zlý, by mal, podľa jeho predstáv sám Kiska osobne. Čo na tom, že na návrhu pracovalo X pracovníkov viacerých ministerstie a spravidla aj odborníkov z praxe. Že sa k nemu vyjadrovalo, alebo aspoň mohlo vyjadrovať, 150 poslancov, ktorí napokon svoj názor vyjadrili v hlasovaní. Jediný, schopný posúdiť správnoyť zákona je predsa výlučne jeho bohorovnosť sám Kiska najväčší. Jediný spravodlivý na zemi a v prifarenom vesmíre.