Moj zlaty, to je aj to tom, ze hokej mozu hrat len ti, com maju na to peniaze. A ti, co maju na to peniaze, to su velki pani. Moje mladsie deti chodia do skoly, kde chodia aj hokejisti. Na treningy ich vozia autobusmi, lebo pani hokejisti neprejdu tych 20 minut pesi, asi by sa unavili a to su len decka. Za nasich cias musel chalanisko porylovat zahradu a potom bezal, aby stihol trening. Ak by neporyloval, tak by mu rodicia zakazali. Ked netrenovali, tak hrali na ulici, behali, boli stale v pohybe. Takisto je to s ostatnymi sportami, kym sa nezacnu vyberat ozajstne talenty, tak vysledky budu stale taketo. Kedysi sme boli cele dni na vonku, nahanali sme sa, hrali vybijanu, futbal, hokej, co prislo. Dnes, ides poobede po sidlisku a ziadne deti. Vsetko doma. Dcera byva pri Bratislave, jej 10 rocna suseda, nesla este pesi do skoly, co je 10 minut od bydliska. My sme v tom veku behali po celom meste, najstarsia dcera sama chodila na kone do vzdialenej dediny.

