V čom zvíťazíš? V tom, že budeš hlupákom až do konca svojho života?
Škoda polemizovať s ľuďmi, ktorý akože sa vzdelávajú o nádejach večného života, pretože tí nechápu zmysel reálneho života. Len tárajú nezmysly, ktorým veria, pretože to bolo napísané ľuďmi posadnutý svojimi predstavami o raji, kde budú žiť ako v zoologickej záhrade - pečené holuby im budú nosiť rovno do huby.
Čokoľvek kto napíše o Ježišovi, vždy sa nájdu oponenti. Pretože z Ježiša sa stala literárna legenda.
Takmer všetci významní mužovia, ktorí žili v dobách pohanského bohoslovia, boli vydávaní za synov niektorého z ich bohov. Za oných čias nebolo ničím novým ani neslýchaným, ak sa o niekom hovorilo, že bol počatý z nebeskej moci.
Ja osobne ako môžem veriť Ježišovmu učeniu, ktorý nezanechal o sebe žiadnu správu - ani o svojom narodení, ani o svojom príbuzenstve. Ani jeden riadok v tzv. Novom zákone nepochádza od neho; je zrejmé, že jeho životopis napísali celkom iní ľudia a jeho zmŕtvychvstanie a nanebovstúpenie si vymysleli v súlade s jeho nadprirodzeným počatím, takže i posledná časť jeho príbehu musela byť nadprirodzená, teda bez dôkazov?
Keby bolo bývalo úmyslom Ježiša Krista založiť nejaké nové náboženstvo, bol by iste jeho zostavu sám napísal, alebo za svojho života nechal spísať.
Ako môže niekto veriť, že Boh, či jeho syn je dokonalý, keď nič zo svojej pravdy nezanechal v písomnej forme, čo by bol dôkaz o jeho dokonalosti, ale ani zjavne nič nevykonal pre dobro človeka, pretože jeho prejavy sú buď neviditeľné (čo si prisvojujú všelijaký bohovia), alebo boli spísané pod vplyvom inšpirácie, ktoré boli určené len jemu. Ostatní to vedia „z dopočutia“ a následkom toho nie sú povinní na zjavenie veriť. Nazývať zjavením niečo, čo sa dozvedáme z druhej ruky, či už ústne alebo písomne, je nezrovnalosť v pojme i slove. Myslím si, že až viditeľná sila transparentnosti a zodpovednosti za vykonané činy sú prejavom dokonalosti.
Začínam si myslieť, že dokonalosť jeho odkazu je práve v tom, že nič písomnej forme nezanechal, pretože jeho učenie je založené na podobenstvách, čo dovoľuje, aby si podľa doby ich vysvetľovali po svojom, čím sú stále aktuálne.
Vaše by som chcel vidieť.
Môžete dokázať že Alah nie je jediný skutočný Boh? Môžete dokázať že archanjel Gabriel nenavštívil Mohameda v jeho jaskyni? Môžete dokázať, že archanjel Gabriel zázračne nenadiktoval Mohamedovi súre po súre celý korán, hlavne keď moslimovia tvrdia, že Mohamed bol analfabet. Samozrejme že nie. K tomu, aby ste odmietli tieto predstavy ako absurdné i keď v to veria milióny moslimov, nepotrebujete vyvracať žiadnu z týchto vecí. Ťarcha dôkazu platnosti toho, čo o Mohamedovi a jeho Bohu veria moslimovia, je na nich. No oni to neriešia, tak isto ako to nerobia kresťania o tvrdeniach z Biblie.
Nemožno síce priamo dokázať, že Boh neexistuje, ale tým, že existujú ľudia, ktorí bez výhrad veria v neviditeľného Boha, ktorý vraj riadi tento svet to možno dokázať. Nakoľko prezentácia jeho neviditeľných skutkov potvrdená textom zo svätej knihe, realitu vôbec nepotvrdzuje a teda ani možnosť, že ide o cestu pravdy. Ak by to bola cesta pravdy, tak za pravdou by mali i dnes stáť jednoznačne skutky tvorcu, ktoré ich potvrdia. Nie len že sa žiaden Stvoriteľ, či Spasiteľ v realite neukazuje, ale ani sa nič nedeje, čo by bolo proti prírodným zákonom, čo znamená, že sny sa na základe želania nestávajú realitou, to si len nahovárame, tak ako nehmotný Boh nám nahovára, že stvoril tento hmotný svet.
Činy vychádzajú z presvedčení a ak sú tieto presvedčenia pomýlené, pomýlené sú aj činy.
Vymyslené zariadenia a v akých pôsobia duše naveky, ak tam neplatí čas t.j. duše sú večné, nemôže tam ani fungovať plnohodnotný život, ako ho opisuje Biblia. Náš Vesmír vznikol, až vtedy keď začal plynúť čas, pokiaľ neexistoval čas neexistoval ani pohyb – a o taký blažený život v kóme nestojím. Večné môže byť len mŕtvé.
Náboženstvo, ktoré zakazuje pomoc človeka človeku, keď to potrebuje je špatné náboženstvo..
Uctievanie kráv v hinduizme sa vám možno zdá smiešne i keď je to základ viery v reinkarnáciu. Takže zabiť kravu je čin človeka, ktorý si neváži toho čo nám krava dáva. Krava nám dáva mlieko, hnojivo, je veľká a pritom mierumilovná – je to začiatok, prvý krok k vegetariánstvu.
A čo krv, keď pomôže v tomto živote, tak necháme človeka zabiť len preto, že nejaký idiot tvrdí, že tým sa staneš večne prekliatí, keď prijmeš pomoc od iného človeka.
Avšak od teológov sa dozvieme len prázdne reči, ktoré nám určite nepomôžu "zaľudňovať" vesmír.
Klasický hlupák ako z rozprávkovej knižky, ktorý si myslí, že všetko vie a všade bol.
Pokiaľ si pamätám z Biblie, tak zločin podvodu spáchal diabol v podobe hada. Koho Boh potrestal - podvedených, ba dokonca dal obetovať i vlastného syna pre to čo zavinil podvodník.
Boh, ktorý vie utopiť celý svet a nevie si poradiť s diablom, ale práve naopak mu ustupuje a trestá nevinných - nie je ani poloboh, ale obyčajný babrák.
V dobe temna, keď ľudia boli najbližšie k Bohu, bol priemerny vek dožitia menej ako 40 rokov. Áno boli radi, keď sa dožili budúceho dňa a po prechádzke v noci vôbec netúžili, mali iné starosti - ako vôbec prežiť.
Priviesť nás späť k tradíciám, teda k životu, síce posväteného tradíciami, kde o všetkom rozhodoval miestny farár, ale ktorý bol pre väčšinu ľudí odporný, nekultivovaný a krátky. Z toho dôvodu spoliehať sa na veľkolepé vízie návratu Ježiša, ktorý všetko navráti, nie je prejavom rozumu, ale prejavom narušeného náboženského fanatizmu. Treba pozerať do budúcna s optimizmom, venovať sa svojmu sebavzdelávaniu a riešiť problémy, či nedobré trendy, rozumom a nie označovať zmeny ako zlo, či stresujúce znaky neodvratného úpadku – blížiaceho sa konca sveta.
Zaujímali by ma tie dôkazy, ktoré jasne dokazujú, že svet i život boli stvorené. Ja neviem ani o jednom!
Však práve, ako potom viete, že Boh existuje. Ak nie je skutočný vzťah medzi Bohom a prístupným svetom, predstava Boha je bezvýznamná.
Pre toho čo sa prostredníctvom viery „prebudil“, je viera v Boha fantastická a preto pevná a neotrasiteľná, čo sa jednoznačne pokladá za pozitívnu cnosť, a to napriek tomu, že táto viera po stráda realitu a stojí len na domnienkach, ktoré vyplynuli z očakávaného naplnenia biblických nezmyslov. Ako, že bez pochybnosti nie je viera. Môže to ísť až tak ďaleko, že vieru pociťujú ako tým cnostnejšiu, čím je nepodloženejšia.
K čomu je dobrá takáto nepodložená viera, že na základe nej možno tvrdiť hoci-čo, že možno presvedčiť človeka tak aby konal i proti svojmu svedomiu. História presne špecifikuje koľko zla „fanatická viera v jedinú pravdu“ urobila v globálnom meradle a ako a v čom prekazila, alebo scestne usmerňovala vývoj spoločnosti vo vedomí ľudí. Žiadne ospravedlnenie to nemôže vymazať, len to, že prestaneme veriť tomu, čo reálne neexistuje.
Problém histórie podľa Biblie je vtom, že Biblia nie je historická kniha, je to len politicko - teologická kniha, ktorá potrebovala zviditeľniť význam izraelitov ako vyvoleného národa Bohom a zdôvodniť nepriateľstvo s ostatnými národmi Kanánu i keď to boli tak isto dedičia Abraháma.
Už to, že Abrahám žil dokázateľne podľa mezopotámskych klinopisných textoch z tohoto obdobia cca pred 4000 rokmi a podľa stelí faraóna Merenptaha z pred 3200 rokov - teda 800 rokoch po Abrahámovej smrti - sa síce v nej spomínajú Izraeliti, že sa v tom čase nachádzali na území centrálnych vysočín dnešnej severnej Palestíny, avšak kým iným etnikám prisudzuje status štátu, Izraelitov označuje len ako kočujúci ľud, čo naznačuje, že ešte nedosiahli štátnu úroveň organizácie.
Nemáme žiadne dôkazy o realite hromadného príchodu z Egypta, či o akejkoľvek masívnej migrácii do Kanaánu (samozrejme, že okrem Biblie). Podľa Biblie opustilo Egypt približne 600-tisíc bojaschopných mužov (Nm 1, 46), čo by po zarátaní žien a detí znamenalo, že z Egypta odišla masa asi 2,5 milióna ľudí. Pričom v tom čase sa odhaduje, že v Egypte žilo cca 3,5 mil. obyvateľov, čo by sa určite odrazilo určite v zhoršení ekonomiky Egypta. No nič také v záznamoch Egyptskej administratívy nie je. Egypt mal vyspelý systém zapisovania čo sa kde stalo, mal kalendár, takže by im tieto udalosti popísané v Biblie určite neunikli.
Odporúčame