Pád Babylónu síce biblia predpovedala, podľa Izaiáša mal Babylon už v 8. stor. pred n.l. zostať v troskách navždy – Izaiáš 13:22 avšak po porážke Babylónu Asýrčanmi, Babylón nezanikol, ale znova uderil na Izrael ( r.586 pred n.l.) a obsadili Jeruzalem babylonským kráľom Nebukadnesar II. a všetkých židov odviedli do zajatia. Babylón bol zničení až v r. 130 pr.n.l. Také to proroctvá sú k ničomu, napríklad existuje proroctvo o konci sveta už viac ako tisíc rokov a môže sa nakoniec i vyplniť, čo nemusí mať s náboženskou predpoveďou nič spoločné i keď medzitým sa odohrajú veci, ktoré mal tento prorok skôr vedieť.

