Mňa v tomto príbehu zaujal záver: „A potom Boh vyhnal Kaina (syn prvého človeka) z krajiny a ten odišiel do Zemi Nód, východne od Edenu, kde poznal svoju ženu a založil tam mesto“(ako je možné, že na východ od Edena existoval neznámy biblický národ, ktorý nestvoril Boh) - neboli to náhodou už dávno hľadaní predkovia Maďarov, ktorých Maďari doteraz nenašli, pretože v maďarčine znamená Nód niečo ako prikývnutie.
Každému, kto skúma dejiny ľudstva je známe, že i pred 6000 rokmi, keď Boh akože stvoril svet existovali už ľudské spoločenstvá,ktoré mali svoje sídla, poznali oheň, pracovné nástroje, poľnohospodárstvo, chov dobytka, výmenný obchod a dokonca i písmo – ale asi nato nepotrebovali dušu. I pápež potvrdil, že evolúcia nie je výmysel, len trval na tom, že ľudstvo vzniklo až keď im Boh dal dušu.
Vznik duše sa teda jednoznačne spája len s vývojom náboženstva, to jest zo vznikom jedného a všemocného Boha.

