A čo máte proti pravde, veď každý, kto trocha rozumu vie, že evolúcia nie je vymyslená - sú o tom empirické dôkazy. Ukážte jeden empirický dôkaz toho, že existuje Jahve, alebo Diabol.
A čo máte proti pravde, veď každý, kto trocha rozumu vie, že evolúcia nie je vymyslená - sú o tom empirické dôkazy. Ukážte jeden empirický dôkaz toho, že existuje Jahve, alebo Diabol.
Radšej sa budem klaňať opice, keď spolu vychádzame ako neviditeľnému otrokárovi, ktorý trpí, keď sa mu niekto dostatočne nepodvoľuje.
A čo sú to tie pravidla hry života, chodiť po kolenách a klaňať sa neviditeľnému, teda vymyslenému, alebo postaviť sa na vlastne nohy a používať rozum a všetko čo sa prieči prírodným zákonom pokladať za klamstvo, alebo len želanie, ktoré síce povznáša, ale nenakŕmi, neubytuje a ani nezabezpečí rodinu.
Podľa súčasných znalosti prírodných zákonov - nemôže za oknom vesmírnej stanice snežiť, pretože je tam vzduchoprázdno a mínus 30 stupňov na strane, kde nesvieti nejaké slnko je príliš málo. A čo sa týka digitálneho pozdravu, ten bude vždy rýchlejší ako preprava človeka.
Že ešte čakáte na ten RAJ od Boha. kde i slobodná vôľa bude vyriešená, a to tak, že nebude treba niečo riešiť, či voliť. O také to prežívanie neviem kto má záujem, jedine ľudia s poškodením mozgom.
Dole uvedená debata, ťa dúfam presvedčí o tom, že neexistuje niečo vyššie, že sú to len želania bláznov, ktoré so životom nemajú nič spoločné.
Tárať o svetle môže byť zaujímavé len vlastné uspokojenie, keď si dobre zaopatrený, ale nič to neprinesie realite živote.
Devana, starneš, pretože táraš hlúposti. Naletela si na tvrdenie duševného úpadku, ktorý propagujú cirkvi.
Mala by si sa vrátiť do stredoveku, aby vedela čo duševný úpadok.
Dnes nám život dáva viac príležitosti oproti riadeniu života zákazmi a príkazmi - je na človeku čo pokladá za najdôležitejšie - či tárať o duchovmu, alebo napredovať v riešení potrieb človeka.
Ešte v 18 stor. zomieralo 70% ľudí na rôzne infekcie, dnes 70% ľudí na starobu a pritom pred 18. stor. mali ľudia bližšie k Bohu, ale pritom žilo 94% pod hranicou chudoby, ľudí nad 60 rokov nebolo ani 1%, dnes v dobe "duchovného" úpadku sú na tom ľudia podstatne lepšie. Aj vtedy sa deti rodili geneticky chybné a zomierali, dnes už vieme niektoré chyby odstrániť a v budúcnosti i väčšinu týchto chýb pravdepodobne odstránime, čo je samozrejme proti Bohu - tvrdenie, že za všetko máme byť vďačný Bohu, je úvaha duševného chudáka.
Máme byť Bohu vďačný a ako, keď sa bojí i ukázať? Komu tu vďačnosť vlastne prejavujete? Vďačný máme byť človeku, ktorý pochopil, že od Boha sa ničoho dobrého nedočká, ale, že sa musí postarať o seba sám, aby nemusel drieť ako hovädo a spokojené si sedel a táral o trebárs i o Bohu.
Nenapadlo Vás, že žiaden Boh neexistuje a že keď sa človek sám aktívne postará o svoj život, urobí lepšie ako ďakovať nejakej domnienke - čo tak prestať čítať tie nezmysly z Biblie.
Neviem kto platí ubytovanie zamestnancov EMA, ale pokiaľ viem za prenájom bytu v Amsterdame sa platí minimálne 2x viac ako v Bratislave. Ak to platí EU, tak potom čo robila naša diplomacia aby poukázala len na tento rozdiel.
Prečo by Boh stvoril ľudí ako robotov, ktorý ho musia poslúchať, no zároveň im dal slobodnú vôľu, aby ho poslúchať nemuseli. No tí, ktorí využijú slobodnú vôľu a snažia konať samostatne sú podľa cirkvi chybné roboty, ktoré treba zničiť. Vypadá to skôr tak, že života ľudí sa zmocnil nie jeho tvorca, ale niekto kto chce vládnuť životu a zámer Boha, dať životu slobodu všetkými prostriedkami zničiť.
Absurdné tvrdenie je, že za chyby hrnca nemôže hrnčiar, ale jedine hrniec.
V kolínskej katedrále mali za onoho času lebku Jána Krstiteľa ako 14 ročného. Už len nezmyselne bľabocete z tých svätuškárskych zázrakov..
Ja som Pán, Boh tvoj! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal.
To je jednoznačne rodinkárstvo, prečo nemôžete uznávať iného Boha. Keby toto tvrdil nejaký politik, čo by ste si o ňom pomysleli. Pričom toho Boha, ktorého máme uctievať nikto ani nevidel, čo znamená, že ide o podvod i všetky jeho sľuby sú korupčné.
Klientelizmus, korupciu a rodinkárstvo použil najprv Boh. Klientelizmus - preferovanie židovského národa, korupcia - sľubovanie veriacim druhý blažený život, Rodinkárstvo - povinné uctievanie Ježiša syna božieho, pannu Máriu, to nie je rodinkárstvo?
Samozrejme, že Stvoriteľ dáva možnosť všetkým žiť v zmysle zákonov prírody a nikoho nenúti aby ho poslúchal, pretože už dávno neexistuje.
Motto výchovy ku kresťanskej slobodnej vôle vychádza z myšlienky, že motív ideálu k lepšiemu životu je v tom, že ľudstvo samo od seba nie je na dobrej ceste a potrebuje byť riadene božskou rukou, t.j. hovorcami božími.
Prijať filozofiu, že Stvoriteľ dal človeku slobodnú vôľu, aby sa sám mohol rozhodnúť. No, keď sa rozhodne, musí sa rozhodnúť tak, akoby nemal slobodnú vôľu. Tento vynález kresťanstva ako nezrušiť otroctvo, ktoré Biblia schvaľuje v Starom zákone, ale ho ešte povýšiť za súhlasu veriacich na „dobrovoľné otroctvo“ je základom jeho náboženstva.
Ježišova filozofia má nie len tento závažný morálny nedostatok, ale hlavne to, že veril v peklo, kde bude človek trpieť na večné časy - tu ide jednoznačne o pras-prostú pomstu.
Ježiš závažnými slovami oznamuje, že ‚pošle svojich anjelov a vyzbierajú z jeho kráľovstva… tých, čo páchajú neprávosť, a hodia ich do ohnivej pece‘ (Mt 13, 41 – 42) čo určite neprospelo k zmenám spoločnosti a ani k slobodnému hľadaniu ciest pre lepší život.
Odporúčame