Ak sa obmedzíme len na racionálne argumenty. Potom sa pýtam prečo mám veriť v nadpozemské bytosti (v Boha, anjelov, alebo čertov) , ktorí si nárokujú na našu realitu, pričom sami nie sú schopní sa ani len ukázať v našej realite?
Prečo už v 1.prikázaní akože Boh tvrdí: Ja som Pán, Boh tvoj! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal. Už tento jednoznačný príkaz hovorí proti spolupráce s inými, ktorí nezdieľajú toto náboženstvo. Nečudujete sa, prečo má Boh obavy zo spolupráce svojich ovečiek s ľuďmi, a trvá na takomto nezmyselnom zákone i keď ako „jediný boh“ je tak neprekonateľne múdry a mocný, že to nepotrebuje aby sa mu niekto klaňal. Kto potom povyšuje práva Boha na človeka nad práva človeka, čím rozdeľuje ľudí, i celé národy?


