Pokiaľ viem Ježiš nenapísal ani slovo. A nový zákon bol najprv napísaný aramejčine a ani starý zákon nebol pôvodne napísaný v grečtine
Pokiaľ viem Ježiš nenapísal ani slovo. A nový zákon bol najprv napísaný aramejčine a ani starý zákon nebol pôvodne napísaný v grečtine
Načo píšeš pod články, ktoré čítaš ledabolo, úplne nezmysly, ktoré navyše opisuješ bez toho, že by si sa zamyslel nad tým či sú tie slova dobré pretože robia s človeka otroka - tebe asi nevadia, pretože si nič lepšieho nepoznal. Ale každý nie je rád otrokom a chce využiť aj vlastný rozum.,
To ma byť vysvetlenie - vieš, v taliančine "uno" znamená ako niečo ako jednotka a vo fínčine to znamená dedinský truľo.
Nazývať diablom toho, kto sa pokúša o sebaurčenie a nezávislosť je tak kresťanské.
Ľutujem ťa, že vieš čo sú to nočné mory, ale ja spím veľmi dobre - mňa nijaká nadpozemská bytosť nestraší.
Áno, súhlasím môže tak byť, ale aké lepšie fakty majú tí seriózni teológovia, oproti neserióznym - tie isté rozprávky.
Keby zakladateľ kresťanstva Pavol, ako farizej neprevrátil učenie židovského nacionalistu Ježiša, tak by doteraz nebolo žiadne kresťanstvo.
Aj politici a obyčajní ľudia sa to môžu naučiť aj skončia v blázinci..
Láska vnucovaná klamstvami je potom založená len na snoch. Taká láska každého neuspokojuje.
"Jeden jediný spôsob získať jednotu na celom svete je jedna Autorita nad celým svetom" a podriadiť sa jednému môjmu vyvolenému národu.
Nacionalizmus je základom náboženstva náboženstva od nepamäti.
No práve, tým si potvrdil, že náboženstvo patrí do čela peletónu, kde sa zarába na ľudskej hlúposti, obmedzenosti a nevzdelanosti.
Za to demagogické tvrdenie, že neviditeľný Boh existuje je nanajvýš logické.
Riadiť tento svet na základe dohadov, predpokladov a snov, ktoré neobstoja pred žiadnou skúškou autentičnosti je pre koho nanajvýš žiaduce?
Pre toho čo potrebuje, aby sa človek vzdal zdravého rozumu, aby bolo možné otvoriť dvere dokorán všetkým nezmyslom, ktoré dokáže náboženstvo vyprodukovať.
Áno, ale až za náboženstvom, kde priebeh života sa podľa Biblie síce neriadi viditeľnými pohybmi vesmírnych telies, ale čo je ešte hlúpejšie neviditeľným teda neexistujúcim Bohom.
Odporúčame