Cesta k svetlu môže byť i nebezpečná - o tom by mohli rozprávať lietajúce nočné mury.
Jediné nové čo kresťanstvo voči iným náboženstvám prinieslo je odpúšťanie. Preto je táto "pravá" viera bližšia pre tých skazenejších ako pre spravodlivých.
Cesta k svetlu môže byť i nebezpečná - o tom by mohli rozprávať lietajúce nočné mury.
Jediné nové čo kresťanstvo voči iným náboženstvám prinieslo je odpúšťanie. Preto je táto "pravá" viera bližšia pre tých skazenejších ako pre spravodlivých.
Čo to žvatláte otroci, čo vy neuznávate Starý zákon, i keď Ježiš neustále prizvukoval kto je jeho otec a koho poslúcha. Čo Vaše predstavenstvo neterorizuje svoje ovečky od narodenia až po hrob, určuje čo máte jesť, čo piť, koho milovať, s kým sa modliť, aké sviatky sláviť, ktoré knihy čítať a ktoré hodiť do ohňa, čo sa učiť, čo si obliecť, ako sa upraviť...
Keby ste boli u moci, tak ako boli katolíci, bolo by Vaše predstavenstvo rovnako nebezpečné pre inak zmýšľajúcich.. Akoby vlk v barančom rúchu tvrdil, že keď on bude kráľ, tak nebude požierať svojich poddaných, tak ako to robil lev, keď bol kráľom.
Stáročné vraždenie v náboženských vojnách, absolútny útlak vedy a ľudského ducha, stáročné ignorovanie aj tých najmenších ľudských práv, vyvyšovanie úzkej skupiny ľudí ako vyvolených Bohom, zotročenie ostatných ľudí až na úroveň hoväda, ba ešte nižšie, tisíce inkvizičných súdov a statisíce ich obetí na horiacich hraniciach, otravovanie života ľudí do najmenších detailov. To sú dejiny „kultúrnych a morálnych „ náboženských hodnôt. A ak niekto na to poukáže na to, tak je „necitlivý“. Máme si vari brať príklad „citlivého prístupu" katolíckych špičiek k stovkám pedofilov vo vlastných radoch.
Veriť v Boha, ktorý sa neriadi žiadnymi pravidlami a teda ho nemožno nijak ovplyvniť je otroctvo. Prosením, či modlením ani obetovaním majetku v prospech cirkvi nezískam žiadne vedomosti ani slobodu. Proste nemôžem prijať niečo ako pravdu a mať rešpekt voči náboženstvu, ktoré nám vnucuje demagógiu v prospech vyvolených – nesvedčilo by to o mojom charaktere, ani o pevnosti presvedčenia.
My sme pyšní a vy ste hlúpe naivky, keď veríte tým rozprávkam - neviem čo majú tieto rozprávky spoločné s vedomosťami.
Abrahám Lincoln: "Myslím si, že v morálke je zaužívané pravidlo, že ten, kto niečo tvrdí bez toho, aby vedel, či je to pravda alebo nie, sa previňuje klamstvom a neospravedlňuje ho ani náhodná pravdivosť jeho tvrdenia". Ani kazateľ , ani napísané nepodložené tvrdenia zo svätej knihy nie sú vyňaté z týchto pravidiel.
Len tak na okraj, nie je Vám divný spôsob množenia sa - o ktorom sa v Biblie nič nepíše a prečo vlastne Boh vybral tento nemorálny spôsob. Adama stvoril rovno ako dospelého, taký tvor nemohol mať ani gény, lebo ich nepotreboval ku svojmu vývoju. Ako potom mohol plodiť deti so svojim klonom tak aby vznikali vývojom a rastom z jedinej bunky cez medzištadium embrya, plodu, novorodenca, dieťatka a adolescenta. Načo to bolo potrebné takto tajne komplikovať množenie, keď stačilo nabrať hlinu, ktorej bolo dosť a rovno tvoriť ľudí, zvieratá ba dokonca z hliny i ryby vo vode. Môže byť niečo pravda, čo nezodpovedá súčasnej realite. Alebo platia len výmysly z kresťanskej Biblie?
Máš pravdu všetky diela týkajúce sa Boha sú len honba za vetrom. Plytvanie ľudskými silami, ktoré pre ľudstvo prináša len strach, ale nie riešenie, okrem náboženských predstaviteľov - tí sú veľmi dobre po riešení.
Odpúšťanie to je vynález kresťanstva, ale zadarmo to nebude. Aby si mohol byť spasený, nestačí darovať časť majetku, ale treba obetovať najlepšie všetko i posledný halier, veď Kristus obetoval svoj život pre odpustenie nášho vymysleného dedičného hriechu.Preto je nutná bájka o ukrižovaní.
Čo za chorého mohol vymyslieť dedičný hriech, jedine všemocný, večný a milujúci Boh..
Keď má niekto dar v umení, tak jeho výtvory väčšinu ľudí povznáša a pomáha k plnšiemu životu. Ale umenie klamstva a opis vidín povznáša len ignorantov, ktorí čítali len Bibliu. Viera nie je dar, to je závislosť, ktorá v skutočnosti ostatným málokedy niečo dobré prinesie.
Pavol, farizej, ktorý sa prezliekol do kresťanského kabáta, takto reagoval na nesúlad v rodokmeňoch:
"Ako som ťa prosil, idúc do Macedónie, aby si zostal v Efeze a prikazoval niektorým nerozširovať iné učenie a nepridržovať sa bájok ani nekonečných rodokmeňov, ktoré napomáhajú skôr hádky ako Božie spravovanie spásy z viery" (1Tim. 1,3-4).
Aké bájky mal Pavol na mysli, že žiadal svojho žiaka Timoteja aby prikazoval rozširovať len jeho bájky.
Jeho označenie diskusie za hádky je príznačné nielen pre neho, ale pre celú cirkev.Pavol nepoznal a ani nepotreboval žiadnu diskusiu - nie je o tom nikde žiadna zmienka - preto sa hlavne obracal na negramotných, ktorých pod prísľubom ich spásy nútil k finančným obetiam.
Pozeral som hore odporúčaní link na "Pravdivý popis sveta". Dôkazy a argumenty na úrovni želaní a tomu hovoríte pravda? Ignoranti!
Prečo teraz žiaden hlas nepočuť? Pretože tí čo ho počuli ho počuť budú vždy. To však nemá nič spoločné z realitou, ale z fanatizmom a schizofréniou. Také to jalové dôkazy nemôžem prijať, i keď sú to krásne a upokojujúce predstavy.
Farizeji oponovali Kristovi pri súde: Sám svedčíš o sebe: tvoje svedectvo preto nemusí byť pravdivé. A Kristus odpovedá: Keď ja sám svedčím o sebe, pravdivé je moje svedectvo, pretože viem, odkiaľ som prišiel a kam idem, vy však neviete, odkiaľ prichádzam a kam idem“ (Jn 8, 14). Brilantná argumentácia, ale pre idiota, hlavne keď verí všetkým tým rozprávkam o ňom. Nikto pri súde s Kristom nesvedčil na jeho obranu tým, že by povedal - on vykonal zázraky. Zaujímavé je, že okrem kresťanských učeníkov, nikto iní nepísal o zázrakoch a to bolo už v tej dobe dosť historikov čo by o tom určite písali.
Samozrejme, že spisy napísané po 100 rokoch sa nemôžu mýliť, keďže vedia, že sa Kristus neozve i keď stále žije.- za to my všetci sa mýlime, pretože neveríme bájkam.
Pokiaľ budeme Kristovu analógiu brať vážne, tak dospejeme k záveru: 1. Ježíš skutočne veril, že koná zázraky, ale potom bol dezorientovaný blázon. 2. Ježíš len predstieral, že koná zázraky, ale potom to bol podvodník a šarlatán.
Počas účinkovania Ježiša na Zemi sa vo svojich rečiach nechválil svojim božským pôvodom, a to že bol splodený Duchom svätým s pannou už vôbec nie. Kto bol očitým svedkom tohto príbehu, keď anjel oznámil Márií, že počne z Ducha svätého a kto bol očitým svedkom tohto počatia – Mária mala vtedy len 14 rokov a teda ten duch bol jednoznačne pedofil.
Koho presvedčil Ježiš, veľmi málo ľudí i vlastní bratia mu neverili a pokladali ho obyčajného tesára i apoštoli ho opustili a zapreli. Keby neskôr farizej Pavol neoživil túto mučednícku vieru a to jej vylepšením o guláš namiešaný zo Starého zákona, a to tak aby tomu rozumeli hlavne negramotní ľudia, ktorých chcel vyciciavať, tak by zanikol tak ako veľa ďalších mesiášov tej doby . Ako to, že za jeho života nikto nevedel, že je priamym potomkom kráľov, pretože až dodatočne vyrobili i Ježišov rodokmeň, ktorý siahal cez Šalamúna, kráľa Dávida až k Abrahámovi. No neviem, keď otec bol Duch a o jeho otčimovi nevedeli ani kto bol jeho otec.
Čo niektorí ľudia považujú z Biblie ako cennú informáciu sú v skutočnosti fantázie, pretože tí ľudia čo iné ako Bibliu nečítali sú faktami z Biblie vychovávaní nenávidieť a schvaľovať rôzne krutosti i na nevinných, tak sa pri týchto informáciach o nadprirodzených udalostiach dozvedajú i o spravodlivých úmysloch Boha. Podobne cenné a dôveryhodné informácie sú o o Lótovej žene, ktorá sa premenila v soľný stĺp, o rozprávajúcim hadovi, či oslovi, o slnku a mesiaci, ktoré sa zastavili na oblohe, o prevtelení, o premenení paličiek na živé hady, o veľrybe, ktorá hostila vo svojom bruchu človeka, o okrídlených anjeloch, o nesmrteľných dušiach, atď.
Biblia je to posledné, kde možno nájsť spoľahlivé informácie, pretože ju napísali rozprávkari a fanatickí ignoranti.
Tak naivní neboli ani vo filme "Hviezdne vojny" aby si mysleli, že nejaká "SILA" všetko vyrieši za nich, bez ich pričinenia.
V blízkej budúcnosti sa asi ukážeš so svetelným mečom i so svojim učiteľom Yodom. Už sa teším.
Viera v Boha nie je orientácia, pretože orientovať sa na niečo čo neexistuje je choroba, ale oproti homosexualite, ktorá je iná biologická orientácia sa dá sa liečiť. Presnejšie povedané, vážna psychická porucha, majúca svoje korene hlboko v podvedomí človeka, ktorí si nevedel vysvetliť prírodné úkazy. Je viacero príčin, resp. spúšťačov podporujúcich vznik tejto veľmi závažnej poruchy, ktorá môže z dobrého človeka urobiť vraha a dokonca môže vyústiť do katastrofických vojen globálnych rozmerov.
Morálka z pred 2000 rokov, ktorá vznikla u kočovníkov už dávno nezodpovedá dnešným požiadavkám - namiesto toho, aby sa poukázalo na podstatu jej nebezpečenstva, tak sa ešte chce vyučovať na školách. V krajinách, kde náboženstvo prerástlo do štátnej správy je pestované nepriateľstvo voči ostatným vieram, či ateistom.
A čo sa týka rodiny a výchovy deti - je lepšie dieťa vychovávať v homosexuálnej rodine ako v rodine neprispôsobivých, či u rodičov rozvedených. Ďalej som už ten pamflet nečítal.
Odporúčame