Za poslednych 10 rokov tu vidime len ostru vojnu o ropu. Venezuela, iran, irak, syria, lybia, rusko vsetko boli nepriatelia usa, lebo usa ich ropu nemalo pod kontrolou. Ja sa obavam toho najhorsieho scenaru a tym je, ze tej ropy okrem blizkeho vychodu fakt vela nebude. Vidime to aj v zaberani severneho oceanu, navysenie tazby tazkej ropy z bridlic a pieskov atd. Nemyslim si, ze by solarna, veterna, vodna, jadrova ci bio energia v najblizsich desatrociach dokazala nahradit ropu. A od ropy zavisia aj potraviny (pohonne latky, hnojiva, dopravne prostriedky, zavlazovanie), co je zaklad prezitia. Takze katastrofa z holehoudu je vecernicek.


