Zmena klímy sa začala priemyselnou revolúciou
Fajn, robil si vyzkum.Urcite mas 5 titulov pred menom a 5 za menom. Nehovorim, ze neboli teplotne skoky aj v minulosti, ale poslednych 100 a viac rokov ide u nas priemerna teplota hore kazdu dekadu rychlejsie. Mimo zvysenia teploty sa meni aj chemicke zlozenie atmosfery. No a uz prudke zvysovanie priemernych teplot nesposobuje len co2, ale ine plyny, napr dusicnany a odlesnovanie ploch, pricom vznika salave teplo, samozrejme ze tych faktorov je mnoho. Priemyselna revolucia v staroveku... he.. ono je tam hlavne myslene to ziskavanie energie z fosilnych paliv a zmena zivotneho prostredia.