Vies preco je stat zly vlastnik? Lebo na veduce funkcie dosadza neschopnych kamaratov a ich kamaratov a ti zasa dohadzuju ksefty dalsim svojim neschopnym kamaratom. Hlavnym vysledkom takejto produkcie je tunelovanie ci predrazene zakazky. Snad riesenim by bolo, ak by mali ludia absolutny pristup k informaciam okolo prace statnych podnikov. Teda kto co spravil, kto dostal zakazku, pohyb penazi a podobne, na zaklade coho by sa mohli vyvodit odmeny ci tresty. Ale to nikto neurobi, lebo by sa nesmelo kradnut a museli by tam byt len odbornici svojich odborov a nie kamarati.


