Pán Valášek akosi nespomína situáciu, kedy NATO prekročilo cudzie hranice a bombardovaním aj pozemnými operáciami zabili státisíce civilistov. Gruzínsko vyprovokovali USA, ako aj situáciu na Ukrajine. Je značný dostatok argumentov (nie domnienok). Evidentne má pán Valášek problém s logikou, keď ju v tejto súvislosti používa. Ale aspoň jasne naznačil, aké sú skutočné ciele NATO - pred dvadsiatymi rokmi sa táto agresívna vojenská organizácia vo východnej Európe nenachádzala (teda okrem bombardovania Belehradu a zabitiu tisícov civilistov) a teraz odrazu je tu, čím to asi je? Výhovorka o hrozbe Ruska je pre menej chápajúcich. Rusi po revolúciách v 1989 roku prišli o vyše 25 miliónov svojich občanov, ktorí ostali za hranicami nových štátov. Ktorý štát toto postihlo? A reagovali Rusi agresívne? Odpoveď je jasná. Agresívne sa správa USA a NATO - zoznam nimi vedených vojen je nezmazateľný.


