Chcel by som porovnať podnikateľa a "podnikateľa": Ing. Vladimír Soták a Andrej Kiska: je to jednoduché - prvý z nich p. Soták riadi veľkú výrobnú firmu vytvára produkty - je tvorivý v pozitívnom slova zmysle, zabezpečuje prácu tisícom ľudí, rieši ich sociálne potreby, má previazaný systém vzdelávania a praxe v železiarniach Podbrezová atď. - tomuto človekovi by som bez rozmýšľania odovzdal svoj hlas; druhý z nich p. Kiska začal obchodovať - čiže niečo nakúpil a potom predal, v podstate nič pozitívne nevyprodukoval iba kšeftoval a nabalil sa na tom - kto vie dobre kšeftovať a prináša mu to zisky nie je pozitívna hodnota pre spoločenstvo ľudí, iba hodnota pre kšeftára - je preto pre mňa nedôveryhodný.


