Pardón, ospravedlňujem sa "evinovi". Zle som prečítal a pochopil jeho text. Som disgrafik a debil!
Pardón, ospravedlňujem sa "evinovi". Zle som prečítal a pochopil jeho text. Som disgrafik a debil!
Je vtipné, že Svan Thunberg nehovorí, že sa zbaví svojich miliónov a použije ich na záchranu Gaie. On hovorí, že sme my všetci ostatní povinní odovzdať všetok majetok na záchranu Zeme....Ostatne to isté tvrdí aj Hojsík, europoslanec za PS/SPOLU. Takže občania spomeňte si na to pred voľbami!
Kde bolo, tam bolo, žil, pracoval a pretváral históriu nejaký majiteľ továrne Engels....Že by de javú?
Vieš priateľu postavenie tohoto milého, anjelského, chorého malého dievčatka je mimoriadne zákerná podlosť zo strany Greenpeace a švédskeho milionára zhnuseného zo svojho bohatstva. Jednoducho nie je morálne vhodné, je mimoriadne spoločensky neslušné, dokonca politicky vysoko nekorektné a spoločensky "zhovadilé" oponovať takémuto živému magnetofónu, ktorý navyše má odborné vedomosti škôlkára. Dokonca aj v tejto diskusii sa zjavuje naivný hlas nejakého "evina" nižšie: "Toľko nenávisti v pohľade mladého dievčaťa!!!"
Čo s tým? Nuž predpokladám, že sa Grétka rýchlo opozerá a začne nudiť, už sa to asi deje. Navyše robí hrubé taktické chyby. Napríklad si Grétka nasssrala do vlastného hniezda naklamanou fotkou z vozňa I. triedy Nemeckých dráh, kde chúďatko sedí na zemi s kopou kufrov okolo seba.
No a dovolím si pripomenúť, že kolaps envirokonferencie v Madride, ako aj enormný nárast nákupu SUV v Nemecku a tuším aj u nás za minulý rok, čo je priamy dôsledok jej kriku na politikov....
Nuž nemôžem súhlasiť.
Už je aj v NRSR predloha výzvy o Klimatickej núdzi, ktorú predložila pani poslankyňa Cséfalvayová a obdobnú, už schválenú, podal údajne europoslanec Hojsík za PS/SPOLU v europarlamente.
A tam je jasne napísané, že klimatickú zmenu spôsobil človek. Teda ak má niekto iný názor, porušuje zákon!
A to už nie je žiadna preceňovaná výzva ekoteroristov! Takže sloboda slova, právo na názor, sloboda vedeckého skúmania a ochrana majetku je zatiaľ prinajmenšom na úrovni EÚ ohrozená!
Čaro nechceného.
Až po napísaní tohoto môjho príspevku som pozrel posledné volebné preferencie za december 2019. Nuž ĽSNS je druhá!
Včera som v TV počul pani prezidentku, ako vyhlásila, že po voľbách osloví víťaza, potom druhého a nakoniec tretieho. No už sa teším, ako bude pani progresívna prezidentka rokovať s ĽSNS o zostavovaní vlády!
Takže nemusím na tom, čo som vyššie napísal zmeniť ani čiarku. Akurát je už na zmenu spoločenskej politiky voči ĽSNS stráááášne neskoro!
"Ako môže vedieť mladý človek vedieť kde je sever..." ?
Nuž pre mládež je zásadne "sever" presne na opačnej strane, ako ho umiestňujú rodičia, učitelia, politické a spoločenské autority....teda ĽSNS! Nič tak nerozčertí "starcov" , ako vyhlásenie mladého človeka, že bude voliť extrém! Ale to je celkom normálny a prirodzený generačný rozpor. Horšie by bolo, keby žiaden rozpor mládeže a "starcov" neexistoval ( starec v reči mládeže = človek nad 30 rokov veku !) !
Chyba je v absencii demokracie zo strany ľavicovo-liberálno-progresívnej strany. S fašistami sa zásadne nediskutuje! Je to výborné heslo, ktoré umožňuje ĽSNS nerobiť v podstate nič, iba sa, ako "úbohá obeť demokratického útlaku a prenasledovania" tešiť so stúpania preferencií!
Ako inak možno odhaliť nezmysly, ako demokratickou diskusiou? Napríklad teória ĽSNS ohľadom stavovskej demokracie je nezmysel, ktorý sa dá v diskusii rozbiť pár vetami. Nuž ale, čo s tým, keď slniečkári a Bratislavská kaviareň diskusiu zakázali?
Pokračovanie:
Ide mi iba o to, aby sme si hovorili pravdu navzájom aspoň v týchto diskusiách! Slovenský štát bol z objektívneho historického a spoločenského pohľadu istým prínosom, avšak pochybný postup jeho vzniku, poslušné prijatie Viedenskej arbitráže,arizácia, likvidácia našich spoluobčanov Židov, spolupráca štátu s nemeckými okupantmi počas SNP ( aj keď o "spackanom" povstaní si nemyslím nič dobré) mu dobré meno nezlepšili.
Obdobne súčasné oportunistické vyzdvihovanie SNP a klamanie o jeho "obrovskom" vojenskom význame súčasnou ľavicou je pochybné. Na týchto slovách sa hádam zhodneme, hoci ja rozhodne nie som zástanca pravicovo-nacionálneho smeru politiky.
Arizácia bol bežný historický postup, ktorý sa v našej histórii opakoval mnohokrát, aj keď v inej, rôznej forme. Napríklad v Rakúsku-Uhorsku si navzájom katolíci a protestanti zabavovali majetky po stáročia. Potom nastali rabovačky šľachtických majetkov v roku 1918. Následovala slovenská arizácia po roku 1939. Potom "ochrana" národného majetku, vo forme správy, po roku 1945. Znárodňovanie po roku 1948, ktoré skončilo znárodnením každého a prakticky všetkého majetku počas menovej reformy v roku 1953. Potom "zákonné" zhabanie majetku emigrantov po roku 1968. Nuž a čiastočne bola podobná aj široká privatizácia po roku 1990. Takže sa nečerti, prosím!
Tiež v druhom máš pravdu. Moji predkovia boli malí roľníci na strednom slovensku a na Morave. A tak často oportunisticky vstupovali do komunistickej strany. Takže komunista bol môj strýko, otec, svokor, švagriná. Neviem, či to zahŕňa celú rodinu, ako píšeš, ale ja som komunista nikdy nebol.
To sú iba také novinárske kecy.
Ako vlastne chce EÚ riešiť "klimatickú krízu" a aké postupy volí? Nuž byrokratické. Pekným príkladom je náhrada žiaroviek, čo je energetický a ekonomický nezmysel ( zbytkové teplo zo žiaroviek v podstate vykuruje na severe Európy po väčšinu roka byty). Alebo biopalivá, ktoré sú evidentný krok vedľa a poškodili ekosystém a motory viac ako napomohli.
Ale zoberme si najkrajší príklad. Teda plnenie emisných limitov, ktoré sa extrémne znížili. Ako z toho von? Nuž fabriky vyrábajú aj elektromobily a ich nulové emisie sa zrátajú s emisiami aut so spaľovacími motormi a podelia sa celkovým počtom - nádhera štatistiky.
Je to preto, že o klímu nejde. Ide napríklad o odrezanie sa od energií Ruska, ovládanie a manipulovanie občanov tak, aby dobrovoľne žiadali zvýšiť dane,..........!
U nás je to pomerne jednoduché. Ak zrušíme spaľovanie uhla, tak sľub uhlíkovej neutrality splníme. Že by ten Fico bol až tak predvídavý s podporou baníctva?
Je to iba hra!
Nuž nemôžem súhlasiť.
Svokor mi tvrdil niečo iné a skôr verím jemu, ako tebe. Okrem toho som sa rozprával zo starenkou z Horného Moštenca, ktorá spomínala na Slovenský štát a spomenula mladých manželov, ktorí sa pokúsili naspäť na Slovensko prepašovať marky, keď sa vracali z práce v Nemecku. Keďže im ich vo vlaku našli zobrali ich a už nikdy nikto o nich nepočul! Samozrejme, že to nebolo totálne nasadenie, ale dobrovoľná práca na rozdiel od ČR. V prípade môjho svokra bolo potom v rodine o hladný krk menej!
Asi nevieš veľa o histórii Rakúsko-uhorskej monarchie, o výraznom hospodárskom vývoji v Čechách a na uhorskom, zaostalom Slovensku, pretože inakšie by si sa takto nepýtal. To je na dlhú diskusiu.
Slovenský štát naprával hospodárstva "enem" pre svojich ľudákov a na základe okradnutia bohatých židov.
Ale, tak ako je to v tej reklame o kofole - čo s tým urobíš, keď Slovenský štát miluješ. Asi pochádzaš z rodu arizátorov!
Výborne napísané.
Ale okrem toho Gott rýchlo pochopil to, čo ostatní amatéri v ČSSR oproti nemu nepochopili, že dôležitejší, ako hlas, prejav, tančenie, sympatický výzor bol výborný manažment jeho práce. Tiež sa úspešne obklopil špičkovými autormi hudby a textov. No a manažovanie hlasov v ankete Zlatý slávik bolo dokonalé....
Ale najdôležitejšie a najúspešnejšie bolo najmä jeho opatrné a oportunistické lavírovanie s politickou mocou....
Obávam sa, že ide u teba iba o historický sentiment!
V prvom rade za Slovenského štátu boli dedinčania poväčšine mimoriadne chudobní. Áno, potravín bolo relatívne dosť, ale deti chodili do vysokého veku bosé a v zime museli chodiť často do školy na striedačku, keď na nich došiel rad s nosením topánok. Dopestovali si, ale v obchode sa kupovala iba soľ, tabak a petrolej.
Dám ti trochu zákernú otázočku. Prečo museli odchádzať občania z toho Raja do Reichu na práce? Môj svokor dokonca musel klamať, že je starší, aby ho tam zobrali. Pritom bolo pozoruhodné, že zarobené marky si mohli doniesť domov iba v obmedzenom množstve a v Nemecku sa vtedy prakticky nedalo nič kúpiť.
Tiež som stretol starého pána z dediny Krivoklát ( Považie ), ktorý obdobne nariekal nad úpadkom roľnictva. Po dlhšom "páčení" informácií sa napokon priznal, že v 40-ke sa od namáhavej práve na poli "pretrhol" a pár mesiacov následne strávil v nemocnici.
Óóó....., aký nádherný život to bol za Slovenského štátu!
Robíš si zo mňa srandu?
Predsa TY si napísal: "lenze, svet by sa zmenil, keby sa elektrina nemusla vyrabat prenasat a hlavne predavat!!!"
Môj príspevok reagoval na tento text! Že by sa Tesla pokúšal vymyslieť elektromobil som nepísal vôbec.
Áno máš pravdu, že som Teslovo dielo roky neštudoval, lebo nebolo treba. Podľa mnou naštudovaného jeho najdôležitejším predmetom skúmania bol bezdrátový prenos energie. Ak sa mýlim, napíš mi prosím ťa v čom a ja si to rád DOŠTUDUJEM!
Upozorňujem iba nadšencov "energetickej slobody", že nič nie je na svete zadarmo a okrem fyzikálnych zákonov platia aj spoločenské a ekonomické zákony. Takže idea elektrina čerpanej bez merania zo vzduchu a celkom zadarmo, je obdobná tej falošnej myšlienke komunizmu!
Jój, výborný príspevok! Úderný, pravdivý, na tepe doby......
Vrátil ma do mojej mladosti, keď som v nejakej učebnici na I. stupni čítal obdobný vtipný článoček určený na pozitívne, komunistické vzdelávanie detí...
Bolo to asi takto, ak si dobre spomínam:
Vierka je moderné, mladé dievča. Keď sme sa jej pýtali, kde bude študovať, povedala: "Hádam pôjdem na obchodnú!". Nuž samozrejme, pekné sukničky, silonky, v teple a pohodlí....
Zdenky sme sa pýtali to isté. I odpovedala: "Pôjdem na poľnohospodárske učilište. Prečo? Lebo nás ta potrebujú!" To je moderné dievča dnešnej doby!
Viditeľne médium, ktoré zverejnilo tieto "kraviny" sa podstatne zmenilo, ale primitívnosť demagógie ostala.......
No pravda je aj to, že nerátaš prácu s drevom spojenú. Teda prácu s obstaraním, dovozom, zložením, sušením, kálaním, prenášaním, vynášaním popola, pravidelné čistenie kotla a komína....Teraz je to asi pre teba sranda a potešenie, možno koníček ( možno si žena a tieto práce robí manžel ). Ale keď budeš na dôchodku, chorý a slabý možno nebudeš z dreva až tak nadšený!
Nehovoriac o tom, že EÚ začína podnikať krížové ťaženie voči pevným palivám, čo môže znamenať poplatky za emisie, nové dane, kontroly čo vlastne spaľuješ, kontrola kotlov, komínov a iné sprostosti.
A najhoršie čo sa ti môže stať, že ťa navštívi osobne Grétka Thunbergová a verejne na ulici ťa vykričí " How dare you!"..... :-D
Ďakujem za cenné rady. Ja som zatiaľ vymyslel iba zložitý postup, že po prihlásení kliknem na "Nastaviť profil" a následne "Ukázať profil", kde sa potom zjavia posledné moje príspevky. Potom musím postupne skúmať, či na mňa niekto nereaguje. Veľmi nepohodlné! Pozná hádam niekto lepší spôsob kontroly poslednej diskusie, prosím!?
Inak nevidím to zo SME nijako pozitívne. Pred Vianocami veľkohubo vyhlásili, že už majú 40 000 predplatiteľov a to ich nadchlo tak, že následne zrušili diskusiu zadarmo. Nuž okamžite to zapríčinilo hlboký pokles počtu diskutérov, ktorí držali diskusiu na úrovni a teda sa dá očakávať aj trvalý pokles jej úrovne diskusie, následne pokles čitateľov a pokles predplatiteľov. Nuž uvidíme.
Ale neľutujem, lebo SME sa dostalo na neudržateľné pozície zástancov PS/SPOLU, ľavicového liberalizmu a bezbrehého slniečkárstva......
Prepáč, prepáč!
Ja som sa teraz musel "presťahoval" z diskusie zo SME, kde zrazu umožnili diskusiu iba platiacim diskutérom. Tam to bolo trochu ľahšie, pretože sa automaticky zjavujú označené diskusné príspevky reagujúce priamo na mňa. Nebolo teda nutné tak presne sledovať vlákno diskusie a odvykol som tomu.
Tu je to trochu, pre mňa neprehľadné!
Milý deltoid, teraz som z tvojho príspevku akýsi "zmacený"!
To je príspevok na mňa? Ja som podvodníček, prečo? A koho alebo čo som nechal vymazať - ja som nikdy nikoho a nič nedal vymazať, pretože si slobodu slova ctím nadovšetko!?
Že by tak bolo? Vari vtedy nastalo globálne otepľovanie zapríčinené bielym heterosexuálnym európanom, ktorý si na ohni piekol jašteričku?
Ale ty to celé staviaš na hlavu! Boli to práve meteorológovia, ktorí sa v 50-tych rokoch ešte nevolali klamatológovia, ktorí stanovili, že 30 ročné obdobie okolo 50-tych rokoch je etalón správnej klímy. Nuž a následne sa za pár rokov nestačili diviť, že príroda na ich umelý etalón kašle a robí si podľa svojho.
Tu by som pripomenul, ako sa klamatológovia chytili do vlastnej štatistickej pasce, keď v 90-tych rokoch a neskôr vymysleli grafy ročnej odchýlky globálnej teploty od tohoto umelo stanoveného 30-ročného priemeru. Vtedy vychádzali tieto odchylky do plusu vo okolo 0,4 stupňa. Neskôr po roku 2000 sa globálne teplota na dlhé obdobie stabilizovala ( hiatus) a odrazu tieto grafy prestali zverejňovať, pretože medziročné odchýlky podľa nových priemerov boli v stotinách stupňa.
Smiešni pavedci!? Ale obdobne sa správajú aj biológovia, keď označujú súčasný počet druhov za konečný, správny, nemenný a ideálny, neuznávajúc ani to, že vôbec nepoznáme koľko druhov živočíchov vlastne je..
Odporúčame