Všetko treba pohnojiť, však pán Marušiak!
Javurek, ktorý v mnohých komentároch Trumpovi nevedel prísť na meno a pre Smer mal len kritiku, píše už druhý oslavný článok o niekoľkominútovej návšteve v Bielom dome. Zmenil názor na aktérov alebo chcel len predviesť servilnosť smerom k USA?
O skutočnom zmysle návštevy sme sa nedozvedeli nič. Pochybujem, že išlo o „debatu o spoločných témach“, na to bolo málo času a pripadá mi smiešne tvrdiť, že tam Pellegrini zastupoval aj Európsku úniu. To by Únia bola na tom naozaj zle.
Optimálne by bolo, keby išlo len o Trumpove gesto smerom k predstaviteľom malých štátov, že objednávka amerických zbraní im umožní získať zaujímavú fotografiu. Horšie by bolo, keby tam premiér išiel zložiť sľub na prijatie nejakého beťárstva, ktoré vopred dohovoril minister v demisii a nie je vhodné o tom písať. Uvidíme.
A to Javurkovo tvrdenie, že ide len o „úpravu našich letísk“ je nezmysel. Americké stíhačky tam už pristávali bez problémov a nepotrebovali na to sklady ani kasárne.
Jedným zo spôsobov manipulovania verejnosti je úmyselne vytváraný zmätok v pojmoch. Fašistami nie sú tí, čo schvaľujú bombardovanie štátu bez súhlasu BR OSN, mučenie väzňov a zadržiavanie ľudí vo väzení bez súdneho rozhodnutia, ale tí, čo to kritizujú?
Kuffa a ďalší menovaní bránia prirodzené spoločenstvá akými sú rodina, národ, náboženské spoločensto, alebo stav proti útokom prevažujúcej neoliberálnej ideológie, ktorá chce takto homogenizovať bezbrannú populáciu. To je fašizmus?
Prirodzená reprodukcia rodu je základým biologickým zákonom sveta. Rešpektovat by ho mal každý kto myslí na budúcnosť svojho národa. Filozofia genderu to vo svojej podstate neguje, preto je škodlivá a dekadentná. LGBTI sú suchou ratolesťou, ktorú by sme mali tolerovať, ale nie propagovať.
Z diplomatického hľadiska je táto návšteva možno úspechom, z ekonomického hľadiska môže byť najdrahšou v histórii Slovenskej republiky.
Trump navrhuje na budúci rok zvýšiť vojenský rozpočet na rekordných 750 miliárd USD. Potrebuje teda zvýšiť aj príjmy – z predaja zbraní a plynu. Hlavne o tom bolo toto krátke stretnutie. (Či a v akom zmysle sa hovorilo o vojenskej základni USA na Slovensku nevieme.)
HDP Slovenska bol v roku 2018 okolo 84 miliárd €, zatiaľ čo príjmy do štátneho rozpočtu len necelých 14 miliárd eur. Pri takýchto číslach by suma 2% HDP by presiahla 12% príjmov štátneho rozpočtu. Je to v čase mieru šialená suma - miliardy, ktoré budú chýbať v zdravotníctve, školstve, infraštruktúre a sociálnom systéme. Ani bohaté Nemecko nevydáva na zbrojenie 2% HDP!
Sme takí bohatí aby sme kupovali drahý, loďami prepravovaný plyn z druhého konca sveta a spoliehali sa na dodávateľa z krajiny, ktorá ruší aj vážne zmluvy zo dňa na deň? Máme zdravý rozum?
"„Bez slobodných médií nie je totiž možná ani sloboda občanov," uzavrela Asociácia vydavateľov tlače v stanovisku."
Máme slobodné médiá, keď 50% printových médií vlastní PENTA a ďalšie ESET? Nerobia to pre vidinu zisku, ale ako spôsob ovplyvňovať politickú situáciu v krajine vo svoj prospech! Preto sa nepíše o Haščákovi, preto sa nekritizuje PENTA, ktorá robí politiku na Slovensku, ale zdaňuje sa na Cypre! Keď sa opozícia dostane k moci, kto ju bude kritizovať, kto bude prezentovať v médiách jej pochybenia?
Novinári majú veľký vplyv na politickú situáciu v krajine. Sú v podstate verejnými činiteľmi a preto by mali znášať väčšiu mieru kritiky za svoju činnosť - podobne ako politici.
Rád by som vedel, čo robí Asociácia vydavateľov tlače pre to, aby sa dodržoval Etický kódex novinára? Veď oni sú zamestnávateľmi, oni zodpovedajú za kvalitu médií ktoré vlastnia, aj za hlúposti ktoré sa publikujú, nie?
"... naša životná úroveň, pri všetkých jej nedostatkoch a nedokonalostiach, predsa len postupne dobieha úroveň takzvanej vyspelejšej časti Európy – nech už sa pod tým myslí čokoľvek."
Je to úžasná úvaha. Obsahovo aj štylisticky. Hodná žurnalistu - "nech sa pod tým myslí čokoľvek".
Európska únia je iná ako bola keď sme do nej vstupovali - a nezmenila sa k lepšiemu. Únia nevie čo chce. Nevie čím chce byť a ani sa tým nechce zaoberať! Vnútorné vzťahy v EÚ sú v podstate koristnícke. Bohaté štáty si stratu kolónií čiastočne vykompenzovali prijatím do Únie krajín strednej a východnej Európy a nepristúpia na žiadne pravidlá, ktoré by ich obmedzovali. Preto sa neuskutočnila pred dvomi rokmi Junckersom navrhovaná diskusia o jej ďalšom smerovaní po plánovanom odchode Británie. Polmiliardová Únia nie je svetovým hráčom, iba pritakávačom politiky USA. Aj to môže byť dôvod nízkej účasti voličov, nie?
Veľa slov a žiadna informácia. Ale dá sa aj zabaviť, napr. na tvrdeniach pána Tomčiaka, že 90% populácie neinvestuje a neodkladá si prostriedky bokom. Pritom nedávno publikovaná analýza OECD uvádza, že viac ako 20 % domácností zo strednej triedy minie viac, než zarobí a zadlžuje sa.
Predovšetkým by bolo potrebné definovať kto patrí do strednej vrstvy. ale nie tak ako Bednárik, lebo dnes duševná práca nezaručuje dobrý príjem.
V krajinách kde sa seriózne zoberajú týmto problémom majú stanovené, že do strednej vrstvy patria ľudia s príjmovým rozpätím od - do na jedného člena rodiny, ktorý zabezpečí nielen pokrytie permanentných výdavkov, ale aj prostriedky na vzdelanie, kultúru a rekreáciu. Pritom rodina by mala mať úspory ktoré zabezpečia krátkodobú stratu príjmu a istý majetok.
Keď budeme mať tieto údaje, zistíme koľko občanov patrí do strednej vrstvy a akým tempom sa mení. Ale na to si naši ekonómovia a sociológovia netrúfajú a zostávajú na povrchu problému.
"Veda stojí a padá na peniazoch." Nie. Veda stojí a padá na ľuďoch - ich intelektuálnej a morálnej kvalite!
Ako pokračovanie tohoto komentára by bolo žiadúce napísať, prečo žurnalisti nedodržiavajú Etický kódex novinára, ktorý si sami odsúhlasili?
Novinári sú verejne činné osoby a mali by znášať väčšiu mieru kritiky, podobne ako politici!
Česká advokátka Monika Čírtková na otázku či dochádza vo svete k útlaku kresťanov odpovedala takto:
Ano, dochází, a rozhodně nejde o okrajový jev. V Praze se v loňském roce konala konference s názvem Pronásledování křesťanů: Fakta a svědectví 2018, která upozornila na to, že křesťané jsou v celosvětovém měřítku nejpronásledovanější náboženskou skupinou. Je otázka, proč média nevěnují tomuto problému dostatečnou pozornost a proč se o pronásledování křesťanů hovoří jen v souvislosti se spektakulárními útoky podobnými tomu na Srí Lance, které už nelze ve zpravodajství přehlédnout.
Tieto útoky neprišli len tak. Sú pre ne vytvárané podmienky aj neustálym útokom na kresťanov v médiách. Napokon aj autor tohto komentára (ktorý sa namiesto podstaty zaoberá fakticky len zlyhaním srílanskej polície) 6. 1. 2016 v Pravde napísal, že náboženstvo zabíja!
Poľutovaniahodná Európska únia vyslovila poľutovanie nad činnosťou svojho poľutovaniahodného priateľa.
Takže tu máme nového diskutéra - čaputovca. Tak nám napíš, čo konkrétne urobí PS s globálnou klimatickou zmenou? Budete aj kritizovať environmenálnu politiku USA alebo skončíte u Fica? Mimochodom, o akom hnutí tu píšeš, prekládkovom?
Kam doviedol Smer túto republiku? K vyrovnanému rozpočtu.
Po Mečiarovi, Dzurindovi a Miklošovi už nebolo čo rozkradnúť. Tých pár nemocníc, čo ešte zostali štátne, sprivatizuje pravica.
Kam doviedol Smer túto republiku? K vyrovnanému rozpočtu.
Po Mečiarovi, Dzurindovi a Miklošovi už nebolo čo rozkradnúť. Tých pár nemocníc, čo ešte zostali štátne, sprivatizuje pravica.
Takže tu máme nového diskutéra - čaputovca. Tak nám napíš, čo konkrétne urobí PS s globálnou klimatickou zmenou? Budete aj kritizovať environmenálnu politiku USA alebo skončíte u Fica? Mimochodom, o akom hnutí tu píšeš, prekládkovom?
Pokiaľ ide o vraždu Kuciaka, politici vládnej koalície nemohli mať na tom záujem lebo ba sa to obrátilo proti ním. Zato opozícia by mohla tým len získať, čo sa aj stalo. Kto teda mohol politicky získať touto vraždou? A prečo hovoriť len o politikoch a nie tých, ktorí ťahajú šnúrky na ktorých politici visia?
Keby existovalo len to jedno právoplatné súdne rozhodnutie o pozemku, aj to by malo stačiť aby prezident abdikoval. A sú tu ďalšie veci ktoré sa prešetrujú (financovanie kampane).
Vyjadril som sa k tomu čo bolo obsahom článku a nie k iným materiálom!
Ak Vallo tvrdí, že chce riešiť problém s parkovaním, a robí to prostredníctvom vyberania parkovného od automobilistov, tak vybraté prostriedky má využiť na zlepšenie podmienok na parkovanie - záchytné parkoviská, podzemné parkovanie, parkovacie domy - a nič iné. Modernizáciou električkových a trolejových tratí sa nevytvoria nové parkovacie možnosti, to sa má riešiť z iných prostriedkov.
Poznajúc situáciu v Bratislave za ostatných 30 rokov, keď magistrát zložený prevážne z poslancov pravicových politických strán prešustroval obrovský mestský majetok a mesto zadĺžil, považujem parkovné v tejto podobe za fintu na získanie prostriedkov na úkor automobilistov.
Odporúčame