To je zvlastna logika.
Ked Hitler zatvaral svojich oponentov, tak to nebolo to iste, ako ked niekto neskor napriklad zavrel priaznivcov Hitlera.
V normalnych krajinach je normalne zatvarat ludi, ktori sa snazia o odstranenie demokratickeho zriadenia, pripadne kolaboruju z nepriatelom. V krajinach ako Rusko je naopak normalne zatvarat ludi, ktory sa snazia o zachovanie resp. obnovu demokratickeho zriadenia.
Odhiadnuc od toho, ze je normalne, ze sa v krajine, ktora je vo vojnovom stave, obmedzia niektore slobody. Na to mame aj na slovensku specialny ustavny zakon. V Rusku je to opat presne naopak - najprv ich obmedzil a potom sam spustil vojnu.


