A ten pôvodný bol lepší?
Pozerám ich "transparentný" účet. Pokúsil som si vyhľadať slová doprava alebo autobus, ništ. Len je tam nejako podozrivo často položka úhrada platobnou kartou -900 E (aj iné čiastky). To že je transparentné?
Mierne skrátený zákona o zhromažďovaní § 14
Priestupok proti zhromažďovaciemu právu
(1) Tomu, kto zvoláva alebo usporadúva zhromaždenie bez toho, že by splnil oznamovaciu povinnosť, alebo usporadúva zhromaždenie, .... môže byť uložená pokuta do 165 eur.
(2) Rovnaká pokuta môže byť uložená tomu, kto
b) neoprávnene sťažuje účastníkom zhromaždenia prístup na zhromaždenie alebo im v tom bráni;
c) ako účastník zhromaždenia má pri sebe strelnú zbraň alebo výbušninu alebo iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, a ak možno z okolností alebo z jeho správania usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím;
d) neoprávnene vnikne do zhromaždenia;
e) neprístojným správaním bráni účastníkom v splnení účelu zhromaždenia;
g) ako účastník zhromaždenia má svoju tvár zakrytú spôsobom znemožňujúcim jeho identifikáciu
h) neoprávnene a úmyselne zabráni inému vo výkone zhromažďovacieho práva.
Nebolo ich 300? Prečo tam chodili? Prečo nemali míting niekde inde a vysvetľovali občanom, ako chcú prevziať moc a ako ich chcú ešte viac zovcovatieť? Prečo tam zvážali kúpené publikum?
Nelegálne je to, že u nás nie je definovaný status zahraničného agenta. Nie rozvedčíka, ale nastrčenej osoby. tzv. piatej kolóny. Tak, ako je to napr. v najväčšej demokracii vo vesmíre.
Na štátne dotácie by mali mať nárok iba tie "neziskovky", ktoré nevyvíjajú politickú činnosť.
Odvezú ich autobusom, zaplatia ubytko v nejakej diere. Ozaj Trubanovci, máte voľačo také zaplatené z transparentného účtu? Alebo že by pomimo?
Pankrác: Věznice byla postavena v letech 1885–1889
Leopoldov: Pevnosť bola prestavaná na väznicu v roku 1855
V roku 1855 odkúpil priestory Ilavskej väznice Rakúsko-Uhorský štát.
Neboli vtedy u moci vaši súkmeňovci, kresťanskí katolíci?
Zopár takých vypadnutých z kočíka som videl dnes cca 17.30 v Trnave, keď som išiel domov zo stanice. Ale nebol to Blaha, boli to nejaké podozrivé indivíduá s nejakým zakrytým transparentom, bubnom a dokonca s dieťaťom v kočíku. Osadenstvo v počte asi 1 autobusu na povel vodcu prebehlo cez najfrekventovanejšiu cestu kúsok od prechodu pre chodcov a pokračovali na Kozácku ulicu. Na Kotlebovcov nevyzerali, skôr na najatý komparz na antikotlebovskú propagandu. No a z ich zjavu by som nepovedal, že sú schopní spraviť pre "túto krajinu" voľačo užitočné.
Jedna myšlienka bola dobrá. Keď máme záväzok navýšiť výdavky na 2%, tak to vrazme do infraštruktúry. Čo tak postaviť na Rázsochách vojenskú nemocnicu, tunel Čebrať ako vojenský objekt s funkciou protiletadlového krytu?
Tak uznávanú, že ju postavia do posledného radu.
Ja si skôr myslím, že Slovensko ako úspešná krajina má morálnu povinnosť pomôcť stovkám, možno tisíckam ľudí, ktorí tu žijú pod hranicou chudoby. A statisícom takých, ktorí sú na hrane, aby sa tam dostali tiež.
Tak po 50 rokoch asi nie je šanca, ale sa tam predávali aj v 70-tych rokoch, kedy ešte Rapidka nebola na svete. Erko malo celkom dobré výsledky.
Je netvrdím, že západné autá neboli lepšie. Ale boli to autá určené pre nás. A moje porovnanie smeruje k dnešnému stavu, že si už ani žiarovku nemôžeš vymeniť sám.
No neviem, keď sme v r. 1987 boli s Rapidečkou v DDR na dovolenke, nejako sa im to páčilo. teda hlavne babenkám. V GB boli exportné série, podporené úspešným marketingom z automobilových súťaží. Celkom by som to nezatracoval.
Odvolávka na Mariána Repu je ten najťažší kaliber, ktorým sa sa súčasná liberokracia vie zhovadiť. Teda pardón, zhliniť.
Odporúčame