Vraj bloček z trhoviska na Miletičovej sa bude rátať za 10 iných, a to je naozaj málo za takú kuriozitu
Vraj bloček z trhoviska na Miletičovej sa bude rátať za 10 iných, a to je naozaj málo za takú kuriozitu
Ešte vysvetli, ako zaviesť pre poslancov túto nutnosť, lebo oni si to na seba neodhlasujú. Takéto výkriky do tmy sú nanič, prvý krok by mal byť občiansky tlak na zmenu volebného zákona s čiastočným zavedením priamej voľby poslancov. Ale Slováci ani len to nechápu, že tu je pes zakopaný. Poslanci u nás slúžia predsedovi strany, nie voličovi z jednoduchého dôvodu: Kto ťa urobil poslancom, tomu slúž.
Nemci (rozumej nemeckí veľkopodnikatelia) zavedením eura v Europe zarobili na Európanoch a ak v určitom čase usúdia, že to už nebude sypať a že sa dostatočne silno usadili na ázijských trhoch, tak sa môže tá marka nakoniec aj vrátiť. Stačí Merkelovej alebo inej bábke naznačiť, že treba zmeniť rétoriku a vykonať, čo treba.
Prezraď, ó mudry shark,
tým hlupákom, ktorú nerozprávkársku stranu majú voliť. Nezatajuj im ju len pre seba, buď tak dobrý
Aj by som na to vsadil.
Choma v r. 2008: Generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a splnomocnenec vlády pre urýchlenie postupu výstavby nadradenej cestnej dopravnej infraštruktúry, ktorý mal na starosti rozhodnutie Ficovej vlády postaviť diaľnicu do Košíc do roku 2010.
Sú normálni. Nepíšu o m3, ale o rozmere. Kocka o strane 17 m má objem 4913 m3.
Pri splácaní takého dlhu je jasné, prečo sa jeho pôvodne výborné sedemdecovky už dávnejšie zmenili na obyčajný šmejd a značka Matyšák ide dolu vodou.
Zrubáková necítila, že sa v roku 1993 niečo zmenilo a pritom má mamku Češku. To nech hovorí blbečkom a vysvetľuje to aj jej ďalšie "reprezentačné" kecy. Čo takto urobiť rozhovor na túto tému aj s Golonkom, Haťapkom a i., ktorí vnímali, že sa v r. 1993 niečo zmenilo.
O dvoch veciach nechcú politici hovoriť a hlavne konať:
1. O zlepšení výberu daní, t.j. efektívnej kontrole platenia daní a trestnej zodpovednosti konateľov - kvôli sebe a sponzorom
2. O zmene volebného zákona na väčšinový - kvôli sebe a zo strachu z predsedov strán (ktorí zatiaľ podľa terajšieho systému suverénne rozhodujú kto bude poslanec-poskok)
No a kým sa nezmení volebný zákon, tak môžme voliť len stranu. Takže rada nad zlato, ktorú stranu voliť? Všetky sú skorumpované a nové strany sa len chcú dostať ku korytu.
No a nevoliť, to terajší stav len viac betónuje.
To akože v centralizovanej Európe bude nejaká centrálna "vláda" kontrolovať a nariaďovať lídrom Nemecka, Anglicka a Francúzska, čo majú a môžu robiť vo svojich krajinách a zabezpečovať rovnosť všetkých národov v "spojenej" Európe? Alebo si myslíš, že politickí gauneri sú len na Slovensku?
Nuž po takom diletantovi sa aj takému skúsenému odborníkovi na dopravu, ako je Počiatek, ťažko ministruje
Večná ríša ducha -
čo všetko mysliaci tvor nevymyslí, aby zahnal strach zo zániku. Večná ríša ducha človeka je tá istá neexistujúca ríša, v ktorej bol pred narodením a do ktorej sa už opätovne ponorili tisícky predchádzajúcich generácií.
Ani sa ľuďom nedivím, že Jazykovedný ústav Ľ.Š. okamžite podozrievli. S ich "spresňovaním" slovenčiny majú už svoje skúsenosti. Ja som ich v tom pred časom e-mailom "podporil" takto:
Vážené dámy a páni,
v ostatnom čase som sedával na rodičovskom združení v poslednom rade, aby som nebol ostatným na očiach. Na predostatnej schôdzi ma napriek tomu zvolili za zapisovateľa a musel som potom čítať zápisnicu na ostatnej schôdzi. Bola to moja posledná schôdza, lebo na ostatné mi ani nenapadne ísť. Niektorým dámam tam napadlo, že nie som rodič. Je to pravda - aký som ja "rodič", ani len pri pôrode som nebol.
Navrhujem preto opravu: rodič (muž) = "plodič".
Dúfam, že na oprave tejto a ďalších hrubých nepresností slovenského jazyka naďalej pracujete.
S pozdravom
J.S. - otec, a s vysokou pravdepodobnosťou aj "plodič", dvoch synov
Ak by ten navrh platil uz aj v tomto roku, tak vsetci starodochodcovia, co maju nad 230 Eur, by dostali menej ako podla doteraz platneho systemu. A napr. ten, co ma 200 Eur, by ziskal o 1,14 Eura naviac. To hovori viacej ako cely clanok o tom, aka je to uprava. To je horsie, ako navrhoval praviciar Mihal. Dochodcovia maju to, co volili.
Kaplan v tomto paškvile vysoko zdvihol protislovenskú vlajku a teraz ju musí brániť úbohými replikami zo všetkých síl ako malý urazený chlapec. Kde sú tie časy a tá komunita, keď ohovárať národ a slovenskú štátnosť bolo módne a zovšadiaľ prichádzali len pochvaly.
Ak sa nemýlim, tak v roku 2012 sa zvyšovali dôchodky o 3,8 %. Čiže chudákovi s 200 Eurovým dôchodkom ho zvýšili o 7,6 Eura mesačne. No a nový systém s pevnou sumou, pre ktorý je hlavný argument pomoc týmto chudákom, mu ho zvýši mesačne o 11 Eur, to sa bude mať. No a len o niečo menší chudák s 300 Eurovým dôchodkom, dostane ešte o niečo menej ako podľa starého systému. Systémovosť tohoto riešenia vidím len v tom, aby sa ľudia s dôchodkom vyšším ako životné minimum, postupne pripravili na ďalšie kroky: zmrazenie dôchodkov a zníženie dôchodkov nad touto hranicou.
Že sa vzrušujete nad vhodnosťou a odbornosťou. Tak sa ministri nevyberajú. To sú dôležité a extrémne dobre platené pracovné miesta, kde netreba žiadnu kvalifikáciu ani prax v odbore ani konkurzy. Minister je len predĺžená ruka predsedu strany (a v tomto prípade aj vlády) v danom rezorte. Na prácu má poradcov a úradníkov. Ak odborníkov vyhádže a dá tam verných kamošov, tak je to ešte aj dodávateľ peňazí pre stranu.a sponzorov.
Fico
je teraz veľmi ústretový a zmierlivý. Nič proti tomu, ide do omnoho ťažšieho obdobia ako minule. Ale nie je dôlezité, čo sa hovori, ale to, čo sa robí. Ak totiž zase vytiahne do ministerských kresiel štátnych podnikateľov Počiatka a Kaliňáka a ďalších osvedčených podfukárov a neschopákov a do kresla predsedu parlamentu toho hraboša Pašku, tak potom môže hovoriť čo chce, gorily sú naspäť. Bol by to iný Fico, keby tam dal odborníkov a kamošom a poskokom dal len stranícke funkcie.
Z článku vyplýva politická beznádej. Ani staré strany, ani nové. To je výsledok zvrátenej partokracie a Mečiarovho volebného zákona, kde voliči môžu voliť len strany. Ešte zrušiť krúžkovanie a už to budú mať predsedovia strán dokonalé. Nepotrebujeme parlament, stačia nám zasadania koaličnej rady, prípade len predsedov vládnucich strán. Však tajné hlasovanie sa zrušilo a poslanci hlasujú tak, ako palcom ukáže predseda alebo ním poverený poskok.
Španieli sľúbili deficit rozpočtu v tomto roku 4,4 % HDP, ale už teraz začiatkom marca ich premier hovorí, že žiaľ sa to nepodarí a bude to 5,8 % - (tipujem, že v decembri to už určite nebude pod 7 %). Ale záväzok na rok 2013 3 % HDP (!) pre zmenu už teraz premier vyhlásil, že splnia. Typická PIGS krajina - bude to fiškálna discipína ako vyšitá. Máme sa na čo tešiť aj na Slovensku. Riešiť krízu zadlžovaním je pomerne jednoduché, horšie sa ale rieši kríza šetrením.
Odporúčame