Priateľu, skús niečo z vlastnej hlavy, možno sa ti to niekedy podarí.
Tlačítko "ignore" šetrí čas skvalitňuje diskusiu. To mi ver.
Priateľu, skús niečo z vlastnej hlavy, možno sa ti to niekedy podarí.
Tlačítko "ignore" šetrí čas skvalitňuje diskusiu. To mi ver.
Škandálny je celý systém so svojimi feudálnymi parlamentnými výsadami.Celá znôška parlamentných parazitov si tu roky dovoľuje, lebo občan je len dojná krava. Slúži len na platenie týchto fašistov, ktorý kontrolujú našu komunikáciu, naše financie, dnes testujú na ľuďoch lieky bez príslušných protokolov a presadzujú mediálny ideologický teror. Nebohý Musolíni by dnes závidel, lebo sa mu splnil sen, lebo podľa neho fašizmus je spojenie oligarchie so štátom. Rodinkárstvo sa stalo systémom rozmiesťovaniu "kádrov" podľa možností s kriminálnym pozadím. Nie všetci ľudia im to žerú a ich trpezlivosť nemusí byť nekonečná. Našťastie erózia štátu a otrockej ekonomiky dospela už dosť ďaleko, aby mohlo dôjsť k zmenám.
Presnejšie by to malo znieť prvokov vzácnych zemín .Celková ročná globálna produkcia prvkov vzácnych zemín dosiahla už v roku 2015 podľa predbežných údajov vedeckej agentúry United States Geological Survey hodnotu 126 800 ton a rastie, pričom až 83% tejto produkcie pochádzalo z Číny, ktorá je na trhu dominantným hráčom vďaka nízkym nákladom a slabo regulovaného životného prostredia. Pomer na svetovom trhu sa nejak výrazne nemení. Ak máš presnejšie údaje posuň do diskusie. Zatiaľ som zachytil pokles dopytu, lebo sa zvýšila recyklácia týchto sedemnástich prvkov a aj tak bol podiel Číny za minulý rok 71%.
Najsilnejšia kritika voči Číne je v priamom pomere k dlhom ktoré daná krajina k nej má. Po tom čo Číňania vystriedali Japonsko na poste najväčšieho zahraničného veriteľa USA. Spojené štáty dlhujú ázijskému obrovi 1,15 bilióna dolárov, ako uvádza americké ministerstvo financií. A to nespomínam Nemecko a iné. No sú aj iné príčiny, ako je neuskutočniteľná snaha o návrat amerických tovární do USA, kontrola Číny nad väčšinou svetových zásob vzácnych kovov, ktoré sú nenahraditeľné vo výrobe mnohých druhov tovarov, snaha o globálnu technologickú dominanciu oboch ekonomík. Možno by nezaškodilo opraviť nadpis v úvode na to: "Kto otvára plechovku...". Mopslíci z USA a EÚ by sa veľmi radi zahojili na Číne. Jednoducho treba priznať, že kríza nepodareného liberálneho projektu NWO klepe od roku 2008 na dvere sveta. Čínsky model štátneho dirigizmu ekonomiky sa ukázal ako životaschopnejší a je celkom možné že táto biokríza vezme do hrobu USA a aj projekt EÚ.
Zas reklamný šot a článok. Ceny potravín rastú inflácia detto. Zlato láme rekordy nahor. Ropa nadol. Trh sa utlmuje a tak chápem že sa realitáci usilujú špekulovať presne ako potravinári, drogisti a podobne. Skrátka náboženstvo trhu stratilo modlitbičku, ako trh všetko vyrieši. No počkáme si na štátne zásahy a uvidíme čo z tohoto systému ešte ostane živé.
Určite áno tie služby sem patria, lebo predeľovanie spoločenských statkov môže mať rôzne podoby. Napríklad, dotácie tovarov na výrobky štátnych a družstevných podnikov... Myslím že táto forma služieb štátu je jedna z dobrých, aj keď nie vždy dostatočne vychováva jednotlivcov. V ekonomike sa často krát hrá o čas, lebo človek je tvor smrteľný. Keďže ja peniaze vnímam len ako značne bohatý spoločenský vzťah daný funkciami peňazí, poznám aj ich nebezpečenstvá. Vtom sme asi zajedno.
Priateľu majga. Marx nikdy neopustil teóriu peňazí, na tom je založený celý jeho Kapitá I-III + I-III. diel Teórií o nadhodnote, ako pokračovaní Kapitálu. Určite hovoril len o strate materiálneho nositeľa peňazí (drahé kovy, petrodolár) a jeho premene na symbol peňazí vyjadrený znakom na papierovom obežive. Teda niečo, čomu dnes môžeme hovoriť elektronické peniaze. Tak oko vtedy, aj dnes to plní len psychologickú funkciu v našich hlavách. Zrozumiteľnejšie o tom horí. Tončo Trendafilov v Knihe Peniaze ( bul. Parite), vydanej v Sofii ešte v r.1970
S tým ostatným sa dá priateľu dá plne súhlasiť.
Stále si myslíš, že okrem egoizmu a sociálneho darvinizmu už vymizol kolektivizmus. Asi nevymizol, nevymizla ani svojpomoc. To vidíme aj dnes. Žiadny reset ekonomiky nespomínam hovorím o úmrtí ekonomického systému. Ide o pozitívne zrušenie systému ekonomickou demokratizáciou. Tam kde dnes zlyháva systém musí na príklad niekto zaviesť verejnú správu skrachovaných podnikov. To je realita. A takej chudoby čo spomínaš máme viac druhov. Každá ma svoje požiadavky, ale domy to určite nie sú, bývanie to áno. K tej chudobe: 1. Každý štát má chudobu na úrovni biologickej degradácie, 2. na úrovni línie degradácie spotreby. Potom je to línia reálnej spotreby obyvateľstva až po medznú krivku príjmu obyvateľstva. To čo je mimo tejto ekonomickej rovnováhy, je prebytočná spotreba časti nenažrancov a ich tzv. "úspory". Takto nikoho a nič nezabijem iba špekulanti sa zabijú sami opustením pre nich neziskového vlastníctva.
Ja by som sa toho ovládania neobával, lebo aj dnes musíme uznať, že dnes existuje tzv. distribuovaný príjem, alebo tiež transefrovaný príjem. Je to starší dokument, ale myslím že ešte stále dosť poučný aj pre dnešok. A súkromie to nám likvidujú pred očami a denne a vôbec nie pre ekonomiku, ale chorobu túžby po moci.
Súhlas. K tej prírode hádam hádam ešte toľko, že aj z tvrdého ekonomického pohľadu fyziokratov, príroda pracuje bez odpadovo. Ich obchodný (merkantilismus) a poľnohospodársky (fyziokratismus) je toho dôkazom.
"Po Európe mátoží strašidlo - strašidlo komunizmu."Omyl" drahý pán Marx, dnes straší už po svete a dokonca s nepodmieneným základným príjmom. V tomto sa svet globalizmu od roku 1848 zmenil. Arogancia exorcistov s náboženstvom trhu a svätým duchom antikomunizmu, svätou stolicou FED-u jasá, že konečne ovládli Zemeguľu a ešte niečo navyše v podobe biliónových dlhov. No: "Len blázon, alebo povrchný ekonóm môže veriť že rast bude pokračovať do nekonečna." Zlaté to slová "Kenneth Boulding, zlaté to slová. Myslím, že na rozdiel od obsahu článku bude lepšie ak necháme túto ekonomiku skonať. Resuscitovať mŕtveho nie je možné, najmä ak trpí rozsiahlou rakovinou dlhu. Takže demokratizácia ekonomiky je nevyhnutná, čo jasne ukazuje dnešný stav. Ľudí čaká tvrdý boj o postavenie na Slnku. Pokiaľ ekonomicky neovládnu podmienky svojej každodennej práce, ak sa nestanú, správcami, majiteľmi podnikov a výrobcami súčasne, tak ich čaká otroctvo, inú šancu nedostanú.
Pán Šándor ja by som pomenoval ti veci jasnejšie. Matovič je jednoducho neofašista, lebo to je základná tendencia pravice v celých moderných dejinách. Jej vodca sa spravidla vyznačuje obsesívnymi predstavami o rozklade spoločnosti. Čo nám tento pán denne verejne prezentuje. Za príčinu víťazstva fašizmu na Slovensku je fašizujúca liberalizácia a oligarchizácia štátu. Tento trend nás priviedol už ku dvom zničujúcim svetovým vojnám. Postavenie Matoviča, bez kontrolky jeho vlastných straníckych štruktúr, ho predurčuje za diktátora s riadením založenom na totálnej nedôvere ku komukoľvek a presadzovaním absolutistickej moci. Dištancovanie sa Matoviča od politického subjektu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko je len zásterkou neofašistických manierov Matoviča. Na druhej strane politického spektra Kotleba pre Smer poslúžil rovnako. Problémovom ľavice na Slovensku je doslovne zrada záujmov pracujúcich a prechod na spoluprácu s oligarchiou za možnosť účasti na vláde. Tak je to pán Šándor.
Nože skús niečo z vlastnej hlavy. Mne stačí Benčík s Budajom a hneď máš dvoch použiteľných špicľov. Dúfam že ti budú vyhovovať. Dal som ti + bod, lebo takéto duševné pochody je treba náležite ohodnotiť. Hlúposť majiteľa nebolí, ale osoby okolo teba áno.
Mnoóóó... to som zvedavý ako, lebo mimosúdny odposluch už máme. Dúfam, že zavedú aj čínsky kreditný systém správnej výchovy pre obyvateľstvo. Rozpoznávanie tvárí a iné lahôdky... Hurá do svetlých fašistických zajtrajškov v duchu orwelovskej vlajky Newspeaku. Prekrásny nový svet Aldousa Huxleyho sa radostne predostrie pred našim vnútorným zrakom. Práve to bude tým správnym konečným riešením pre Slovákov platiacich si svoje otroctvo už dnes.
Asi nám volebná kampaň pokračuje. Teraz to bude kto z koho v koalícii. Začali akosi skoro, ale na čaputovej prezidentskú kampaň stále nemajú. Takže treba ešte niekoľko takýchto prieskumov na zvýšenie debilizácie obyvateľstva. Slová Jozefa Švejka o tom ako Rakúsko-uhorsko stojí na klystíroch, by bolo potrebné upraviť na nové znenie o tom, ako "Slovensko stojí na rúškach." Dejiny sa fakt neopakujú, ale kladú rovnaké otázky."
To sú zatiaľ rámce do ktorých môže spoločnosť zapadnúť. Dva sú retardačné, ale možné. Jeden má perspektívu, ale... Ten treba dopracovať na iný spôsob.
Masy voličov zdravia Matoviača : Ave Cézar !
Matovič odpovedá: Ave Ja !
Viac dodať netreba... Snáď len, že Trnava je malý Rím...
Koľko je USA dĺžne Číne? Trump potrestá Čínu a Wu-chan tým, že nezaplatí dlhy? Otázkou je, či to stihne. Pax Amerika je minulosťou a svet bude po rozpade systému naťahovať prázdnu dlaň smerom k USA. To je logika doby. Treba povedať, že globalizačný projekt pod taktovkou liberálnej ideológie sa akosi nevydaril. Všetečná otázka: "Kde soudruzi globalisti, udelali chybu?" Obetujú aj Ameriku na oltár NWO, alebo Trump stihne odpojiť globálne inštitúcie od moci, reštrikciou financovania? To je veľká neznáma. Ide mu totiž o krk a mal by to urobiť. Vládnutie vyvoleným národom podľa biblie, sa nevydarilo, to vidíme. Ešte máme dva nábožensko-kultúrne rámce usporiadania sveta. Model rovnocennej spolupráce s pričlenením sa k Rusku je na objednávke dňa, ako nová forma globalizácie. Potom vládnutie izolacionistickým spôsobom východného nábožensko-kultúrneho rámca, ale to bolo roztrhané dávno. Zložitosť súčasného systému, je len priemetom jeho budúcnosti do našej prítomnosti, teda je poznateľná.
Odporúčame