Priateľu, zachytili sme v štatistikách čas pre ktorý platí to známe slovenské "Marec poberaj sa starec". Až ročné demografické výsledky dovolia niečo dedukovať o výkone tohoto vírusu. Mortalita obyvateľstva v jednotlivých mesiacoch veľmi silne kolíše vďaka chrípkam a iným sezónnym chorobám. Tie sa posúvajú aj v čase aj v lokalite. Dokonca aj za normálnych podmienok pri krátkodobých akciách musí usporiadateľ počítať s úmrtiami. Ľudia totiž umierajú, či sa to to páči, alebo nie. Zisťovania post morten ešte neznamenajú príčinnú súvislosť priamo na COVID. Pre SR na 5 mil. obyv. ročne umiera cca 55 000 obyvateľov to je cca 150 ľudí denne. Pri Taliansku 60,4 mil. obyvateľov je normálna denná úmrtnosť cca 1 800 ľudí či s COVID, lebo bez. To už nehovorím už o nepriaznivom demografickom stromčeku Talianska.


